Policja ‘apeluje’: na czas pandemii powstrzymajcie się od przestępstw. Post podbija sieć

image_pdfimage_print

“Dobre, myślę, że podziała”, “Ja się dostosowuję od zaraz”, “A z tego powodu jak się dostosuje, państwo wypłaci mi odszkodowanie za utracone zarobki”, “Czyli “rozejm” do odwołania”, “Gratuluję dystansu do samego siebie – rewelacja” – to zaledwie kilka z prawie 2 tys komentarzy, które pojawiły się pod postem Policji Polskiej na Facebooku.

We wtorek na profilu Policji Polskiej na Facebooku pojawił się post następującej treści: “Uwaga. Uwaga. Ważna informacja.

Z powodu pandemii COVID-19, która wywołała panikę, a na nas nałożyła wiele nowych zadań i czasami nieprzewidywalne zachowania wielu osób, oczekujących od nas i innych służb ciągłej pomocy, prosimy o zaprzestanie wszelkich działań przestępczych/haniebnych/niegodziwych do odwołania.

Docenimy spodziewaną współpracę związaną z powstrzymaniem się od popełniania przestępstw i wykroczeń i już z góry dziękujemy za współpracę oraz zrozumienie. Powiadomimy oddzielnym komunikatem, kiedy będzie można wrócić do codziennej działalności przestępczej kontynuując dalej starą zagrywkę policjant-złodziej“.

Post spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i rozbawieniem. W kilka godzin wpis polubiło ponad 39 tys osób, udostępniono go ponad 9,3 tys razy. Post opatrzony jest wesołym rysunkiem, na którym głównym bohaterem jest policjant, a nad nim widnieje napis “All cops are beautiful”. Autorem obrazka jest Madzia B. lat 7.

Fot. Screen Facebook Policja Polska.