Wybory 2020. Drużyna Władysława Kosiniaka-Kamysza zakasała rękawy, już pracuje [FOTO]

image_pdfimage_print

“Kampania prezydencka nabiera tempa. Dziś w Płocku razem z silną i energetyczną (hasztag)DruzynaKosiniaka oficjalnie rozpoczęliśmy wyborcze działania. Władysław Kosiniak-Kamysz nadzieja dla Polski” – oznajmił marszałek Adam Struzik na Facebooku. Post zawiera kilkanaście zdjęć, na których widać uśmiechnięte twarze działaczy i sympatyków Koalicji Polskiej, którą tworzą Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 oraz Unia Europejskich Demokratów. Są też widoczne na zdjęciach, pierwsze efekty pracy wolontariuszy.

Kampania prezydencka Władysława Kosiniaka-Kamysza w Płocku rozpoczęła się dziś rano na placu przed Teatrem Dramatycznym. Co prawda samego kandydata zabrakło, ale godnie był reprezentowany przez partyjnych kolegów. Sam Kosiniak-Kamysz zjawi się w naszym mieście za kilka tygodni. Tymczasem Adam Struzik zachęcał do popierania kandydata na prezydenta RP przewodniczącego PSL. – To jest człowiek, który nadaje się do tego, aby w Polsce wreszcie posprzątać. W Polsce przez 30 lat budowaliśmy demokrację, ale ostatnio troszeczkę się zabałaganiło, zaśmieciło. On obiecuje rozwiązania systemowe – mówił, jak pisze “Portal Płock”, o kandydacie Lech Dąbrowski, przewodniczący Rady Powiatu.

Z kolei Adam Struzik, zwrócił uwagę na to, co jest do naprawienia: – Wymiar sprawiedliwości w kompletnym chaosie, trzeba tę sprawę porządkować. Są dramatyczne problemy niewydolności systemu finansowego w ochronie zdrowia. Problemy związane z edukacją. Trzeba sprzyjać polskiej przedsiębiorczości. Dobrobytu w kraju nie buduje się poprzez urzędy i władze, ale szczególnie poprzez rozwój małej i średniej przedsiębiorczości. Nasz kandydat przedstawił program w wielu ważnych obszarach życia – czytamy w “Portalu Płock”.

Kampania wyborcza Władysława Kosiniaka-Kamysza rozkręca się na dobre. Będą debaty, konwencja i lokalne wolontariaty związane z kampanią. – Budujemy sieć wolontariuszy pod hasłem “Drużyna Kosiniaka”. Będzie inna od dotychczasowych dzięki wolontariatowi seniorów. Dlatego ten wolontariat jest tak niezwykły, bo łączymy różne środowiska i pokolenia. Osoby, które nie mogą aktywnie się włączyć, mogą pomóc z domu, działając w mediach społecznościowych czy wieszając baner na własnym płocie – przybliżał idee Emil Sawicki koordynator krajowy wolontariatu. Każdy może się zgłosić, wchodząc na stronę na stronę www.kosiniakkamysz.pl/drużyna lub skontaktować się poprzez media społecznościowe i wypełnić formularz.

– Zakasujemy rękawy i pracujemy nad tym, aby kampania była nie tylko pozytywna, co dobrze przepracowana – mówił, jak pisze “PP” Tomasz Kominek. – Lajkujcie stronę. Będziemy zamieszczać tam zdjęcia z naszej pracy. Podchodzimy z szacunkiem do wszystkich kandydatów, do wszystkich sztabów, ale stawiamy na tego młodego człowieka, który ma 39 lat. Dziś sprzyja nam nie tylko pogoda. Za busem wisi baner, który nie my powiesiliśmy, z napisem “Postaw na jakość”. My dziś stawiamy na tę jakość, na Kosiniaka-Kamysza.

Fot. Portal Płock oraz Facebook Adam Struzik.