Główna nagroda Przyjazny Brzeg przypadła dla Płocka. Mamy Grand Prix!

image_pdfimage_print

Nagroda Przyjaznego Brzegu honoruje działania gospodarzy miast i właścicieli obiektów, którzy uczestniczą w dziele tworzenia nowoczesnej infrastruktury dla turystyki wodnej. Konkurs nieprzerwanie organizowany jest od 2004 roku przez Polski Związek Żeglarski. W tym roku Grand Prix jury przyznało dla Płocka.

– W tym roku jurorzy nie mieli łatwego zadania, napłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń – czytamy na stronie Związku. Prace były bardzo zróżnicowane, rekomendujące różne formy aktywności na rzecz turystyki wodnej. Związek wyjaśnia, że zgłaszano obiekty infrastrukturalne, ale także władze samorządowe szczególnie aktywne na polu promocji turystyki, organizatorów imprez wodniackich, fotografów, edytorów, animatorów kultury, wreszcie pisarzy i poetów, a wspólnym mianownikiem tych podmiotów była miłość do turystyki wodnej, poszanowanie zrównoważonego rozwoju oraz działania na rzecz lokalnych społeczności.

Grand Prix – Miasto Płock – “za konsekwentne tworzenie nowoczesnej infrastruktury płockiego brzegu Wisły i wspieranie turystyki i sportów wodnych na Zalewie Włocławskim. Płock to faktyczna stolica Zalewu Włocławskiego, z dużym środowiskiem żeglarzy, motorowodniaków, kajakarzy, ludzi żeglugi profesjonalnej. Urząd Miasta w Płocku od lat tworzy nową infrastrukturę wodniacką służącą na co dzień mieszkańcom miasta i regionu, ale równolegle organizuje wiele imprez adresowanych do środowiska wodnego, a także do mieszkańców miasta i regionu promując na co dzień walory turystyki wodnej” – czytamy w uzasadnieniu.

Nagrody Przyjaznego Brzegu przyznano także miastu Cieszyn i Czeski Cieszyn, powiatowi Wałcz, staroście nakielskiemu -Tadeuszowi Sobolowi, przystani żeglarskiej Łunowo, Nadwiślańskiej Organizacji Turystycznej, miastu Szczecin, redakcji Zeszytów Żeglarskich i Zenonowi Szostakowi, Żegludze Augustowskiej, Franciszkowi Haberowi, Katarzynie Ramotowskiej, Andrzejowi Stańskiemu oraz Joannie Przybyszewskiej. Wyróżnienie specjalne i dyplom przyznano Polskiej Organizacji Turystycznej.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w sobotę 14 marca podczas Warszawskich Targów Wiatr i Woda.

Fot. UMP.