Świetna robota płockiego Sztabu WOŚP. Brawa dla wolontariuszy i ludzi o wielkich sercach [FOTO]

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W tym roku w Płocku udało się zebrać 356 186,55 złotych, co stanowi nowy, wspaniały rekord – ogłosił płocki Sztab WOŚP na Facebooku.

Na tym jednak nie koniec. – Cały czas trwają też nasze aukcje na Allegro, gdzie można wylicytować na rzecz Orkiestry wiele ciekawych rzeczy. Aukcje kończą się 31 stycznia, a ostateczną kwotę tegorocznej zbiórki poznamy dopiero w lutym – zapowiada sztab.

– Ludzie wielkich serc kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Pokazaliśmy, że potrafimy pomagać i bawić się oraz cieszyć niesieniem dobra – czytamy z kolei wpis prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. – Dziękuję szczególnie płockim wolontariuszom, darczyńcom, sponsorom, muzykom i wszystkim osobom zaangażowanym w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Płock zagrał fantastycznie i dzięki Państwa hojności zebraliśmy rekordowe 356 186,55 zł – podkreśla włodarz miasta.

Niedziela upłynęła dla bardzo wielu Polaków pod znakiem czerwonego serduszka. Niemal we wszystkich polskich miastach równo o godz. 20.00 wypuszczono światełka do nieba. W Płocku był to laserowy pokaz, na który z zachwytem patrzyło setki osób, zgromadzonych w Orlen Arenie.

Dziś już wielkie brawa należą się płockiemu sztabowi – świetna robota! Brawo również dla wszystkich wspaniałych wolontariuszy, a przede wszystkim dla ludzi o wielkich sercach, którzy mają w sobie dobro i umieją się nim dzielić. Kwoty w puszkach wolontariuszy pokazują, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od początku swojego istnienia łączyła, łączy i, miejmy nadzieję, będzie łączyć… – do końca świata i jeden dzień dłużej – jak to mawia Jurek Owsiak, prezes Fundacji WOŚP.

Hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmiało: Wiatr w żagle. Pieniądze, które udało się zebrać oraz te pochodzące z wciąż trwających aukcji, będą przeznaczone przede wszystkim na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Fundacja Jurka Owsiaka w tym roku będzie skupiać się przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. 

Dodamy, że na koncie WOŚP w niedzielę, 12 stycznia, o północy była rekordowa kwota 115 mln zł.

 

Fot. Sztab WOŚP Płock.