Śmierć, która wstrząsnęła Polską. Płocczanie zapalą światełka i ułożą serce dla Pawła Adamowicza

“Temu, za którym już zawsze będą tęsknić ulice pięknego miasta Gdańska, bo żył krócej niż Bóg mu obiecał”, “Zbyt młodo, zbyt szybko, zbyt okrutnie odszedłeś”, “Pawle. Oddałeś wszystko dla Gdańska. Nawet życie”. To zaledwie kilka wpisów, które prawie roku temu zostawiali płocczanie w Księdze Kondolencyjnej dedykowanej Pawłowi Adamowiczowi.

Śmierć Pawła Adamowicza wstrząsnęła całą Polską. Prezydent Gdańska został śmiertelnie ugodzony nożem podczas Światełka do Nieba na Finale 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku w niedzielę 13 stycznia 2019 roku. W poniedziałek 14 stycznia 2019 roku na skutek poniesionych ran Paweł Adamowicz zmarł. Miał 53 lata.

Polacy pamiętają o tragicznej śmierci prezydenta. W wielu polskich miastach w rocznicę śmierci włodarza Gdańska zapłoną specjalnie dla niego światełka. W Płocku również. Stowarzyszenie Wolne Miasto Płock zaprasza płocczan, i nie tylko, do udziału w obchodach pierwszej rocznicy zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Spotkajmy się, aby uczcić Jego pamięć. Przynieśmy ze sobą światełko i nadzieję w sercu – zapraszają organizatorzy.

Uroczystość upamiętniająca pierwszą rocznicę zamachu na Pawła Adamowicza odbędzie się w poniedziałek – 13 stycznia – o godz. 19.30 na placu Narutowicza.

W programie przewidziano: refleksje i przemyślenia uczestników, o godz. 20:00 zawyją syreny i zapłoną światła, następnie z głośników popłynie utwór “The Sound of Silence”. Na koniec obecni ułożą serce ze świeczek.