Płockie galerie handlowe grały w rytmie WOŚP już w sobotę [FOTO]

Chociaż 28. Finał WOŚP oficjalnie w całej Polsce odbędzie się dziś, to w Płocku już dzień wcześniej, czyli w sobotę odbywały się pierwsze zbiórki połączone z licznymi imprezami. Tradycyjnie do zbiórek na rzecz fundacji Jurka Owsiaka przyłączyły się wszystkie galerie handlowe. Przygotowane programy obfitowały w aukcje, koncerty, pokazy i różnego rodzaju atrakcje.

Od lat finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko zbiórka pieniędzy, to cała moc imprez, w których uczestniczą całe rodziny. Z uśmiechem na ustach darczyńcy wrzucają do puszek od drobnych grosiaków począwszy, a na dużych nominałach na banknotach skończywszy. Przy okazji chętnie rozmawiają z wolontariuszami i biorą udział w imprezach.

– Podczas dzisiejszego kwestowania w galeriach handlowych płocczanie, jak zwykle, pokazali, że mają wielkie serca i potrafią się dzielić. Dziękuję państwu za obecność i zapraszam w niedzielę do Orlen Areny – podziękował mieszkańcom Płocka prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku. – WOŚP gra dzisiaj i jutro. Jest wiele atrakcji, więc wpadnijcie. Kilka osób z małym dziećmi mówiło mi, że ich pociechy mogły być dobrze leczone, dzięki sprzętom zakupionym ze zbiórki WOŚP – napisała z kolei poseł na Sejm Elżbieta Gapińska.

– Dobrze spędzony dzień, mamy nadzieję, że nasze puszki są nie tylko ciężkie – nie ukrywał zadowolenia płocki radny Tomasz Kominek, dodając do posta zdjęcie z marszałkiem Adamem Struzikiem, radną Małgorzatą Struzik, Katarzyną Jakubowską, Łukaszem Stawickim i swoją córką Patrycją Kominek, która od najmłodszych lat uczestniczy z tatą w zbiórkach na rzecz Orkiestry. – Jak co roku w roli wolontariusza. Zaczynamy już dziś! Zachęcam wszystkich do udziału. Tym razem gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej – zachęcał do udziału w imprezach marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

W płockich galeriach na rzecz fundacji kwestowali między innymi: wiceprezydent Roman Siemiątkowski, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej Adam Mieczykowski, płoccy woprowcy i wspaniali wolontariusze – młodzież z płockich szkół.  

Kiedy wolontariusze zajęci byli kwestowaniem na scenach w płockich galeriach handlowych – Wisła, Mazovia i Atrium Mosty trwały występy i licytacje. Sceny, podobnie jak zbiórki, połączyły trzy pokolenia – od przedszkolaków do seniorów. I chyba to w tym wszystkim jest najwspanialsze. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączy Polaków, którzy mają wielkie serca, którzy chcą pomagać słabszym, chorym i potrzebującym.

28. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem – Wiatr w żagle. Na ulicach Płocka będzie kwestowało 460 wolontariuszy.  12 stycznia płocki Finał WOŚP odbędzie się w Orlen Arenie. Poniżej prezentujemy program, przygotowany przez płocki sztab. 

11.00 – Otwarcie bram wejściowych na teren imprezy masowej
11.00 – 14:00 – Próby zespołów (Baranovski, 2 plus 1)
12:00 – Konferansjer – zapowiada występy i koncerty
12:30-13:00 – Pokazy taneczne
13:30–14:00 – Pokazy taneczne
14:00 – Wokalistki z pracowni POKiS
14:30 – Pokaz tańca brzucha – około 10 min.
14:40-15:20 – Zespół Linstrit (MDK)
15:30-16:30 – Zespół Klisze (POKiS)
16:30 – Pokaz tańca brzucha – około 10 min.
16:50-18:00 – Koncert BARANOVSKI
18:15-19:40 – Koncert 2 PLUS 1
19:40 – licytacja tortu
20.00 – Światełko do Nieba – Hymn WOŚP i pokaz laserowy
ok. 20:30 – Zespół Szczury Lądowe (MDK)
ok. 21:00 – zakończenie imprezy

Fot. Młodzieżowy Dom Kultury.