W piątek podpisanie umowy na budowę płockiego stadionu. Wszyscy są zaproszeni!

Prezydent Andrzej Nowakowski zaprasza kibiców na uroczyste podpisanie umowy na budowę nowego stadionu dla Płocka. Wydarzenie odbędzie się przed meczem PKO BP Ekstraklasy Wisła Płock – Lech Poznań, czyli w piątek 29 listopada o godz. 20.15 na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku.

W piątek 29 listopada zatem każdy może stać się świadkiem zapisania kolejnej karty historii Płocka i Wisły Płock. Przed pierwszym gwizdkiem w meczu Wisła Płock – Lech Poznań na stadionie piłkarskim Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego w Płocku, prezydent Andrzej Nowakowski podpisze umowę na budowę nowego stadionu z firmą Mirbud S.A.

Płocki ratusz zaprasza kibiców na to wydarzenie.  – Wisła Płock będzie miała stadion na miarę XXI wieku. Konsekwentnie zmierzamy do tego celu, a kolejnym ważnym krokiem jest podpisanie umowy z wykonawcą. To historyczna chwila dla środowiska sportowego i społeczności naszego miasta – zapowiada prezydent Andrzej Nowakowski.

Gruntowna modernizacja obiektu to ogromne wyzwanie, zarówno pod względem prawnym, organizacyjnym, jak i finansowym. Pierwszym etapem było opracowanie koncepcji nowego stadionu, później przygotowanie programu funkcjonalno-użytkowego, a następnie przeprowadzenie skomplikowanej procedury wyboru wykonawcy. W wyniku zakończonego przetargu realizację przedsięwzięcia powierzamy firmie Mirbud ze Skierniewic. Wykonawca ma 36 miesięcy od podpisania umowy na zaprojektowanie i zbudowanie nowego stadionu przy ul. Łukasiewicza 34. Firma będzie musiała także uzyskać pozwolenie na jego budowę oraz na użytkowanie.

Inwestycja będzie prowadzona w taki sposób, by nie przerywać ligowych rozgrywek. Trybuny będą kolejno rozbierane i budowane, a piłkarze będą mogli bez przeszkód rozgrywać mecze przy Ł34. Nowy stadion będzie mieć 15.004 miejsca, wszystkie znajdą się pod zadaszeniem. Do tego powstaną nowoczesne szatnie – dla głównej drużyny, a także dla drużyn młodzieżowych i seniorów, pomieszczenia administracji i zaplecze techniczne: magazyny na sprzęt sportowy oraz materiały do utrzymania boiska. Powstanie także nowoczesne oświetlenie płyty boiska umożliwiające transmisje w najnowszych technologiach telewizyjnych. Na stadionie będą nowe strefy – dla najbardziej zagorzałych fanów Wisły, rodzinna, VIP, medialna. Stadion będzie wyposażony w nowoczesny monitoring, nagłośnienie oraz zaplecze gastronomiczne i sanitarne dla kibiców. Z obecnego stadionu zostanie tylko podgrzewana murawa z odwodnieniem. Koszt budowy obiektu to prawie 166,5 mln zł.

Kibice, którzy przyjdą 29 listopada 2019 roku na mecz naszych piłkarzy z Lechem Poznań będą świadkami tego ważnego wydarzenia – podpisania umowy z wykonawcą. Mamy nadzieję, że spotkamy się w tym, a nawet szerszym, gronie za trzy lata na otwarciu nowego stadionu przy Łukasiewicza 34! – czytamy w zaproszeniu z Urzędu Miasta Płocka.

Fot. Wizualizacja (UMP).