Ulica Kossobudzkiego całkowicie zamknięta. Trwa ewakuacja mieszkańców i działania służb [AKTUALIZACJA]

image_pdfimage_print

Ulica Kossobudzkiego całkowicie zamknięta do czasu zakończenia czynności przez służby bezpieczeństwa – informuje Marta Lewandowska, rzecznik prasowy KMP w Płocku.

W tej chwili trwa ewakuacja mieszkańców  bloku przy ul. Kossobudzkiego 9 oraz osób przebywających w Przedszkolu nr 17 i Szkoły Podstawowej nr 3. Czynności służb prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Płocku.

– Na tę chwilę prowadzone są działania służb bezpieczeństwa w tym miejscu. Apeluję o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, którzy zabezpieczają teren – podkreśla rzecznik KMP w Płocku. – Co się stało? – Na tę chwilę nie możemy udzielać żadnych informacji – mówi nam Lewandowska. 

AKTUALIZACJA

– Otrzymaliśmy informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Kossobudzkiego znajdują się duże ilości substancji do produkcji materiałów wybuchowych oraz już gotowe materiały wybuchowe – informuje nas kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego. – Obecnie trwa wynoszenie substancji z lokalu, dlatego zdecydowano się na ewakuację mieszkańców. Rzecznik dodaje, że substancje specjalistycznym samochodem zostaną przewiezione do laboratorium. – W związku ze sprawą zatrzymano jedną osobę.

– Ewakuacja nadal trwa. Na tę chwilę ewakuowano 160 osób. Część ewakuowanych mieszkańców udała się do rodzin, część do pracy, niektóre z osób oczekują na zakończenie akcji w specjalnie podstawionych autobusach – informuje z kolei Marta Lewandowska, rzecznik prasowy KMP w Płocku.