Zapowiada się wzruszający wieczór patriotyczny, czyli “Posłuchaj, Wnuczku…”

W sobotę, 8 listopada, o godz. 17, w Muzeum Mazowieckim w Płocku odbędzie się jedna z najbardziej wzruszających, a zarazem najsympatyczniejszych płockich imprez związanych ze Świętem Niepodległości.

Do muzeum zaproszeni są młodzi i ci nieco starsi, rozśpiewani i ci, którzy wolą słuchać. Bo „Posłuchaj, Wnuczku…” to wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni – „O mój rozmarynie”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Czerwone maki”… – Jeśli brakuje Ci wspólnego śpiewania, jeśli kochasz te piosenki, a dawno już nie miałeś okazji ich posłuchać – ten wieczór z pewnością jest dla Ciebie – do uczestniczenia w wydarzeniu zachęcają organizatorzy.

Śpiewających gości wieczoru swymi doświadczonymi głosami wspierać będą chór Vox Maiorum Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Występ słowno-muzyczny da także młodzieżowy zespół Santiago z parafii św. Jakuba w Imielnicy. Każdy uczestnik patriotycznego wieczoru otrzyma pięknie wydany śpiewniczek z tekstami piosenek i ich krótkimi historiami. Dla wszystkich przewidziany jest poczęstunek – wspaniały tort w kolorze biało-czerwonym, o smaku śmietanki i wiśni.

Wydarzenie organizuje Muzeum Mazowieckie w Płocku i Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Janiny Czaplińskiej w Płocku. Wstęp jest wolny.

Fot. Archiwum Muzeum Mazowieckie.