Bezkarnie okradali mieszkańców gm. Gozdowo i Bielsk. W końcu ich zatrzymano

image_pdfimage_print

– Sierpeccy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego wspólnie z policjantami z Płocka dzięki swojej pracy ujawnili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn – mieszkańców powiatu sierpeckiego, którzy od listopada 2018 roku dokonywali kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie powiatów sierpeckiego oraz płockiego – informuje Aleksandra Szarwińska z KPP w Sierpcu.

Policjanci dzięki pracy operacyjnej zatrzymali dwie osoby, które są podejrzane o dokonanie kilku kradzieży oraz kradzieży z włamaniem na terenie gminy Gozdowo, pow. sierpecki oraz gminy Bielsk, pow. płocki. – Sierpeccy funkcjonariusze od dłuższego czasu zajmowali się tą sprawą, z uwagi na jej uciążliwy charakter – osoby, które zostały okradane nie mogły pracować oraz korzystać ze sprzętów. Mozolna weryfikacja wszystkich materiałów, na podstawie których podjęto kolejne czynności w sprawie, doprowadziły śledczych do złodziei – tłumaczy funkcjonariuszka.

Ze zgromadzonego materiału wynika, że podejrzani od dłuższego czasu zajmowali się kradzieżami. Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat kradli m.in. akumulatory i olej napędowy, a także sprzęty będące na wyposażeniu koparek. Ponadto, podczas zatrzymania jednego z nich policjanci ujawnili przy mężczyźnie środki odurzające w postaci mefedronu.

Podejrzanym postawiono zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jednemu z nich przedstawiono zarzut posiadania narkotyków. Obydwaj przyznali się do winy. Z uwagi na dobro sprawy oraz jej rozwojowy charakter policja nie ujawnia pozostałych szczegółów.

Fot. Pixabay.