Wspaniała inicjatywa Książnicy Płockiej. Wczoraj Nobel dla Olgi Tokarczuk, dziś…

image_pdfimage_print

… Książnica Płocka zamienia się z „domu dziennego” na „dom nocny” i otwiera siebie i wszystkich miłośników literatury na niezgłębiony talent Olgi Tokarczuk. – Noblistka będzie z nami! – od czegóż bowiem czytelnicza wyobraźnia i czytelnicza pasja – czytamy w zaproszeniu z Książnicy Płockiej.

Zabierajcie zatem swoich bliskich, zapraszajcie znajomych i pomykajcie na ulicę Kościuszki! Od godz. 18.00 do godz. 22.00 wszyscy razem będą przekraczać czytelnicze granice. – Moc noblistki będzie dzisiaj z nami! – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Pisarka na żywo gościła w Książnicy, jak pamiętacie, już dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2010 roku, kiedy promowała książkę „Prowadź swój pług przez kości umarłych” i w roku 2015, tuż po premierze „Ksiąg Jakubowych”. Podczas obu spotkań Książnica z trudem mieściła miłośników jej fascynującej twórczości, co potwierdziło, że Płock czytelnikami Olgi Tokarczuk stoi.

– Nie zdziwiło nas zatem, że od wczoraj na bibliotecznych półkach żadnej z jej licznych książek po prostu nie ma. Wszystkie zostały wypożyczone, a kolejka zainteresowanych rośnie – przyznaje Książnica Płocka.

– Spontanicznie zapraszamy dziś, czyli w piątek, wszystkich spragnionych a nienasyconych, tych, którzy właśnie są w trakcie lektury któregoś z dzieł noblistki i tych, którzy karnie czekają w kolejce po książkę. Tych, którzy jeszcze na ich lekturę się nie zdecydowali i tych, którym nawet nie przyszło to głowy! – napisano w zaproszeniu do wspólnego czytania.

Fot. Materiały prasowe.