Hiszpania zdobyta. Wojtek Bógdał wraca z cennym trofeum [FOTO]

Na początku października najlepsi motoparalotniowi piloci świata spotkali się w hiszpańskim Bornos. Rozegrano tam Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Hiszpanii. Kolejny raz Wojtek Bógdał odniósł sukces. Płocczanin zdobył srebrny medal.

Bornos to miasto położone w południowej części Hiszpanii nad jeziorem o tej samej nazwie. Na imprezie swój udział potwierdziła niemal cała światowa czołówka widowiskowego sportu lotniczego, jaką jest motoparalotniarstwo. Wśród nich także – Wojtek Bógdał i piloci polskiej Kadry Narodowej. Poziom rywalizacji podczas zawodów dorównywał randze mistrzostwom świata.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach, PF1 – start z nóg, oraz PL1 – start z wózka, w której konkurował Wojtek. Sprzyjające warunki pogodowe panujące w regionie Andaluzji pozwoliły na bezproblemowe rozegranie wszystkich konkurencji. Po przelotach kwalifikacyjnych najlepsza szóstka w klasie startu z wózka awansowała do sobotniego finału. Dobre i stabilne wyniki Wojtka Bógdała pozwoliły mu zakończyć kwalifikacje na trzeciej lokacie.

W ścisłym finale znaleźli się: Wojtek Bógdał, Hayan Al-Hebabi, Szymon Winkler i Yann Leuiere. Ostatni przelot, który decydował o końcowych lokatach, był niebywale emocjonujący. Różnice między wynikami pilotów były liczone w dziesiątych częściach sekundy. Ostatecznie Wojtek zakończył Otwarte Mistrzostwa Hiszpanii na drugim stopniu podium, tuż za Katarczykiem Al-Hebabi. Gratulacje należą się także Szymonowi Winklerowi, który zdobył brązowy medal w klasie PL1, oraz Bartoszowi Nowickiemu również brązowemu medaliście klasy PF1. Kolejny raz polska reprezentacja potwierdziła, że znajduje się w światowej czołówce.

Przypomnijmy. W tym roku Wojtek poleciał w bliskiej formacji i stanął na skrzydle lecącego samolotu. Od sierpnia 2018 roku jego sponsorem głównym został PKN Orlen, a w 2019 został ambasadorem grupy Budmat Auto.