Klucze do mieszkań trafiły do kolejnych rodzin. Nowe życie kamienicy przy ul. Sienkiewicza 40

Od wczoraj piętnaście płockich rodzin może się cieszyć pachnącymi nowością mieszkaniami. Tym razem nowe życie otrzymały kamienice przy ul. Sienkiewicza 40 i 42, które połączono w trakcie remontu. Nowe lokale zostały wykończone “pod klucz”. Zatem lokatorzy po otrzymaniu kluczy, mogli od razu je zasiedlać.

– Ta inwestycja to świetny przykład, że jednocześnie można dbać o stare miasto, odnawiając budynki, oraz o młodych ludzi – zapewniając im miejsce do życia – mówił prezydent Andrzej Nowakowski przed przekazaniem kluczy nowym lokatorom. – Cieszę się, że dzięki działaniom płockiego samorządu na starówce będzie mieszkało więcej młodych ludzi i to miejsce będzie tętniło życiem – mówiła z kolei poseł Elżbieta Gapińska.

Dwie istniejące kamienice przy ul. Sienkiewicza 40 i 42 w trakcie budowy połączono w jedną. Dzięki temu powstało tu piętnaście lokali, chociaż przed modernizacją było ich trzynaście. Lokale mają różną wielkość – od 25 do 65 metrów kwadratowych. Wszystkie zostały wykończone “pod klucz”. Wyposażono je w panele, terakotę, glazurę i biały montaż. Rewitalizacja budynku kosztowała prawie 5 milionów złotych.

Na tym jednak nie koniec. Po sąsiedzku, czyli przy ul. Kaczmarskiego powstaje budynek, w którym będzie ponad 20 lokali, które dzięki autorskiemu programowi miasta – “Mieszkania na start” – wkrótce trafią do użytkowania. Rewitalizacja płockiej starówki zatem konsekwentnie postępuje. Warto dodać, że teren między remontowanymi kamienicami przy ul. Sienkiewicza 38 i 40 oraz ul. Kaczmarskiego po ukończeniu zostanie zagospodarowany i powstanie tu zielony skwer. Trwają również ostatnie przygotowania do modernizacji kamienic na odcinku ul. Sienkiewicza od 44 do 48.

Dotychczas w programie „Mieszkania na start” oddano do użytku blisko 130 lokali.

Źródło i fot: UMP.