Klucze do mieszkań trafiły do kolejnych rodzin. Nowe życie kamienicy przy ul. Sienkiewicza 40

image_pdfimage_print

Od wczoraj piętnaście płockich rodzin może się cieszyć pachnącymi nowością mieszkaniami. Tym razem nowe życie otrzymały kamienice przy ul. Sienkiewicza 40 i 42, które połączono w trakcie remontu. Nowe lokale zostały wykończone “pod klucz”. Zatem lokatorzy po otrzymaniu kluczy, mogli od razu je zasiedlać.

– Ta inwestycja to świetny przykład, że jednocześnie można dbać o stare miasto, odnawiając budynki, oraz o młodych ludzi – zapewniając im miejsce do życia – mówił prezydent Andrzej Nowakowski przed przekazaniem kluczy nowym lokatorom. – Cieszę się, że dzięki działaniom płockiego samorządu na starówce będzie mieszkało więcej młodych ludzi i to miejsce będzie tętniło życiem – mówiła z kolei poseł Elżbieta Gapińska.

Dwie istniejące kamienice przy ul. Sienkiewicza 40 i 42 w trakcie budowy połączono w jedną. Dzięki temu powstało tu piętnaście lokali, chociaż przed modernizacją było ich trzynaście. Lokale mają różną wielkość – od 25 do 65 metrów kwadratowych. Wszystkie zostały wykończone “pod klucz”. Wyposażono je w panele, terakotę, glazurę i biały montaż. Rewitalizacja budynku kosztowała prawie 5 milionów złotych.

Na tym jednak nie koniec. Po sąsiedzku, czyli przy ul. Kaczmarskiego powstaje budynek, w którym będzie ponad 20 lokali, które dzięki autorskiemu programowi miasta – “Mieszkania na start” – wkrótce trafią do użytkowania. Rewitalizacja płockiej starówki zatem konsekwentnie postępuje. Warto dodać, że teren między remontowanymi kamienicami przy ul. Sienkiewicza 38 i 40 oraz ul. Kaczmarskiego po ukończeniu zostanie zagospodarowany i powstanie tu zielony skwer. Trwają również ostatnie przygotowania do modernizacji kamienic na odcinku ul. Sienkiewicza od 44 do 48.

Dotychczas w programie „Mieszkania na start” oddano do użytku blisko 130 lokali.

Źródło i fot: UMP.