Nowy plac zabaw przy ‘Siedemnastce’. Uczniowie od razu go przetestowali [FOTO]

image_pdfimage_print

Wyjątkowo rozpoczął się nowy rok szkolny dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 17. Na dzieci czekał bowiem nowiutki plac zabaw. Milusińscy do woli mogą korzystać z karuzeli, huśtawki, zjeżdżalni i słupków sprawnościowych.

Zaraz po złożeniu ślubowania pierwszaki dziarsko ruszyły do zabawy. Dzieciaki chętnie przetestowały zabawki, które stanowią wyposażenie placu. – Wasza szkoła już jest bardzo kolorowa i radosna, a dzięki nowemu miejscu do zabawy będzie jeszcze fajniejsza – mówiła posłanka na Sejm RP Elżbieta Gapińska, która pomogła uczniom otworzyć obiekt.

Plac zabaw został wyłożony bezpieczną nawierzchnią i otoczony chodnikami z kostki brukowej. Znalazło się też miejsce na ławki i kosz na śmieci. Inwestycja kosztowała ponad 181 tys. złotych.

Plac zabaw przy “Siedemnastce” to efekt głosowania mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. Projekt został wybrany przez płocczan w siódmej edycji. Warto dodać, że to drugi pomysł z BO, który został zrealizowany przy SP 17. W 2017 roku oddano do dyspozycji mieszkańców siłownię pod chmurką.

Fot. UMP.