Rzeka motocykli ‘popłynie’ ulicami Płocka. Spotkanie Motocyklowe już w najbliższą sobotę

image_pdfimage_print

Jest to na pewno jedna z najbardziej widowiskowych imprez. Czekają na nią nie tylko motocykliści, ale także wszyscy pasjonaci jednośladów. Tego dnia jest bowiem co podziwiać. Od różnej maści ‘szybkich’ motocykli, poprzez turystyczne, aż po zabytkowe. Motocykliści zjeżdżają do Płocka z każdej strony Polski.

Mowa o Spotkaniu Motocyklowym, a kiedyś Zakończeniu Sezonu Motocyklowego. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się już w najbliższą sobotę 7 września. – Zabieracie swoje motocykle i spotykamy się o godzinie 10:00 na Starym Rynku przed ratuszem – zachęcają organizatorzy. Tam o godzinie 11:00 odbędzie się msza. Zaraz po niej – tj. około godziny 12:00 – zaczynie się ulubiony punkt uczestników, czyli parada motocyklowa, która przejedzie ulicami Płocka.

Którymi ulicami pojedzie błyszczący i ryczący korowód? Otóż: Alejami Jachowicza, ul. Piłsudskiego, ul. Wyszogrodzką, alejami Kobylińskiego i ul. Dobrzyńską. Zaplanowano, że około godziny 13:00 uczestnicy imprezy zjadą na ulicę Rybaki, aby dalej świętować spotkanie. Tam też odbędzie się statyczna prezentacja motocykli. A na uczestników, tradycyjnie, będzie czekało mnóstwo atrakcji.

– Zapraszamy wszystkich motocyklistów, motocyklistki, mieszkańców Płocka, powiatu płockiego i całego kraju. Postaramy się o wspaniałą pogodę. Zawsze nam sprzyjała i mam nadzieję, że w tym roku też zaświeci dla nas słońce – mówiła nam Joanna Olejnik, znana płocka motocyklistka.

Organizatorem wydarzenia jest Ego Sum Via – Stowarzyszenie Motocyklistów Płock. Imprezę wspiera finansowo oraz jest jej partnerem Miasto Płock.