Odebrali kluczyki pijanemu kierowcy. Wzorcowa postawa mężczyzn

Wczoraj wieczorem trzech mężczyzn podróżujących trasą ks. Jerzego Popiełuszki, zauważyło kierowcę seata, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Jechał on całą szerokością drogi, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu – relacjonuje Marta Lewandowska, oficer prasowy z KMP w Płocku.

Mężczyźni zawiadomili policję, a następnie zatrzymali młodego kierowcę seata. – Od zatrzymanego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Bez wahania jeden z mężczyzn odebrał kierowcy kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Policjanci, którzy po chwili byli na miejscu, zbadali stan trzeźwości 31-latka. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd – tłumaczy policjantka.

Dodaje, że dzięki wzorowej postawie i zdecydowanej reakcji mężczyzn kolejny nietrzeźwy kierowca, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu, został z niego wyeliminowany.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu.

Fot. Zdjęcie poglądowe (ro.com.pl)