Odebrali kluczyki pijanemu kierowcy. Wzorcowa postawa mężczyzn

image_pdfimage_print

Wczoraj wieczorem trzech mężczyzn podróżujących trasą ks. Jerzego Popiełuszki, zauważyło kierowcę seata, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Jechał on całą szerokością drogi, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu – relacjonuje Marta Lewandowska, oficer prasowy z KMP w Płocku.

Mężczyźni zawiadomili policję, a następnie zatrzymali młodego kierowcę seata. – Od zatrzymanego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Bez wahania jeden z mężczyzn odebrał kierowcy kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Policjanci, którzy po chwili byli na miejscu, zbadali stan trzeźwości 31-latka. Okazało się, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd – tłumaczy policjantka.

Dodaje, że dzięki wzorowej postawie i zdecydowanej reakcji mężczyzn kolejny nietrzeźwy kierowca, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu, został z niego wyeliminowany.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu.

Fot. Zdjęcie poglądowe (ro.com.pl)