Aresztowanemu mężczyźnie grozi dożywocie

image_pdfimage_print

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym spędzi 62-latek, podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć mężczyzny. Aresztowanemu grozi dożywotnie więzienie.

– W piątek wieczorem policjanci płockiej komendy otrzymali zgłoszenie o śmierci mężczyzny na terenie powiatu płockiego. Po przyjechaniu na miejsce funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń domu znaleźli ciało mężczyzny oraz zastali właściciela posesji. Mundurowi już na wstępie stwierdzili, że do śmierci 62-latka mogły przyczynić się inne osoby – tłumaczy Marta Lewandowska, oficer prasowy z KMP w Płocku.

Policjantka relacjonuje, że policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady oraz zatrzymali właściciela posesji. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. W trakcie przesłuchania zatrzymany zasłaniał się niepamięcią spowodowaną upojeniem alkoholowym. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego konsekwencją była śmierć mężczyzny – mieszkańca powiatu płockiego.

W niedzielę na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Płocku zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 62-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Płocku.

Fot. Pixabay.