Żeglarze i motocykliści w roli głównej. 24. Regaty Żeglarskie w Nowym Duninowie [FOTO]

image_pdfimage_print

Do historii już przeszły 24. Regaty Żeglarskie, które tradycyjnie odbywały się w Nowym Duninowie. Oprócz emocji żeglarskich organizatorzy zapewnili uczestnikom również mnóstwo atrakcji na lądzie.

W minioną sobotę żeglarze walczyli na wodzie o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego (17), Puchar Starosty Płockiego (19) i Puchar Wójta Gminy Nowy Duninów (24). W rywalizacji na wodzie wzięło udział ponad 50 załóg.

Na nabrzeżu zebrało się mnóstwo kibiców sportów żeglarskich, mieszkańców Duninowa, Płocka i całej okolicy. Nie można w tej sytuacji zapomnieć o motocyklistach, którzy od kilku dni “skrzykiwali się” na Facebooku, aby wziąć udział w imprezie. Tradycyjnie – motocykliści nie zawiedli. Na duninowskim nabrzeżu zjawiło się około 200 motocykli. I jak przyznał Marek Kaczanowski, organizator wyjazdu motocyklowego na Regaty Żeglarskie, był to absolutny rekord. – Duninów jeszcze nie widział tylu motocykli na raz. Bardzo, bardzo dziękuje za udział w imprezie – napisał w poście na portalu społecznościowym.

Oprócz oglądania koni mechanicznych i zmagań żeglarzy, uczestnicy mogli wybrać się w rejs po Wiśle statkiem Żeglugi Płockiej “Marianna”. Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zorganizowało pokaz związany z bezpiecznym zachowaniem nad wodą. A najmłodsi mogli korzystać ze zjeżdżalni czy licznych konkursów z cennymi nagrodami. Całość imprezy uświetniły występy artystyczne i zabawa, którą zapewnił zespół Defis.

Fot. Marzena Malczewska.