Piaskowe zwierzęta, opowieści rodem z Etiopii i… istne tłumy na płockiej ZooNooocy [FOTO]

image_pdfimage_print

Po raz siódmy miłośnicy nocnego zwiedzania i obozowania w płockim ogrodzie zoologicznym mieli okazję do udziału w ZooNooocy. Wśród 999 uczestników byli turyści z całej Polski a także z Holandii, Niemiec, Chile i Maroka.

Tradycyjnie już impreza przyciągnęła do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku istne tłumy. Oprócz nocnego obcowania z przyrodą i poznawania z bliska życia zwierząt, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Nie brakowało chętnych do oglądania i dotykania zwierząt terrarystycznych, można było porozmawiać z opiekunami zwierząt przy wybranych ekspozycjach na terenie ZOO. Były też liczne konkursy z nagrodami, pokazy i opowieści snute przy ognisku.

W tym roku gościem specjalnym był Szymon Radzimierski – młody aktor, bloger, autor książek, podróżnik, łowca przygód, miłośnik hardcorowych wypraw i egzotycznych zwierząt. Dodatkowo Radzimierski jest reporterem National Geographic Kids, prowadzi też bloga Planet Kiwi. Podczas prezentacji opowiedział o wyprawie do Etiopii, a także bliskich spotkaniach z dzikimi zwierzętami. Z kolei Galitsyna Art. Group – zwyciężczyni programu „Mam Talent” – w piaskowym show zaprezentowała podróż przez wszystkie kontynenty świata z udziałem występujących na nich zwierząt.

Siódma edycja ZooNooocy odbyła się w piątek 5 lipca.

Fot. DR.