Kolejne “Mieszkania na start” w budowie. Przy okazji pięknieje płocka starówka [FOTO]

image_pdfimage_print

– Po wakacjach do kamienicy przy ul. Sienkiewicza 40 wprowadzą się lokatorzy. W przyszłym roku będzie gotowy budynek przy ul. Kaczmarskiego – napisał prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku. To bardzo dobra wiadomość szczególnie dla osób, które chcą związać swoje życie z Płockiem. Bowiem prezydent napisał o kolejnych “Mieszkaniach na start”.

To jednak oznacza nie tylko cztery kąty na użytkowanie dla płockich rodzin, ale także kolejny etap rewitalizacji starego miasta trwa. – Przy ul. Sienkiewicza i ul. Kaczmarskiego budujemy kolejne “Mieszkania na start”. Będzie ich 44 – przy Sienkiewicza 15 mieszkań, a przy Kaczmarskiego – 29 mieszkań. Dotychczas powstało ich już ponad 100 – przy ul. Sienkiewicza 25, Padlewskiego 6 i Kleeberga 1, trwa budowa bloku przy Kleeberga 2 – wylicza włodarz miasta.

Przypomnijmy. Program „Mieszkania na start” to autorski program naszego miasta. Polega na budowie mieszkań z przeznaczeniem na wynajem dla ludzi młodych, chcących swoja przyszłość związać z Płockiem, a których nie stać jeszcze na kupno własnego mieszkania lub dla których z innych przyczyn zakup własnego M nie jest dobrym rozwiązaniem.

Mieszkania nie są przyznawane na zawsze. Pierwsza umowa podpisywana jest na pięć lat. Istnieje możliwość przedłużenia okresu najmu, jednak łącznie nie dłużej niż na 10 lat. Program, adresowany jest do osób w wieku 18-35 lat, ma zapewnić im stabilność sytuacji mieszkaniowej na początku dorosłego życia, aby mogli skupić się na rozwoju zawodowym i osobistym. Dzięki temu w przyszłości będą mogli samodzielnie zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe.

Do tej pory „Mieszkania na start” powstały w budynkach przy ul. Sienkiewicza 25 (15 lokali), przy ul. Padlewskiego (16 lokali) oraz przy ul. Kleeberga 1 (60 lokali). Kolejne są w budowie. W 2019 r. zostało oddanych 30 lokali w kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38, a po wakacjach – zgodnie z zapowiedzią prezydenta – 15 mieszkań trafi do młodych ludzi przy ul. Sienkiewicza 40. W 2020 roku do programu trafi ok. 30 mieszkań w nowej kamienicy przy ul. Kaczmarskiego oraz 12 w budynku przy Kościuszki 3b, gdzie na parterze będzie działała Mediateka Książnicy Płockiej. A na przełomie 2020 i 2021 roku skończony zostanie kolejny budynek przy Kleeberga z 60 mieszkaniami.

Fot. UMP.