Zmysłowe tango wprost z Argentyny. Już w sierpniu w Płocku na Vistula Folk Festival [FOTO]

image_pdfimage_print

W sierpniu odbędzie się w naszym mieście ósma edycja Vistula Folk Festival. Jak co roku będzie to okazja do poznania i podziwiania folkloru z różnych zakątków świata. Impreza zapowiada się niezwykle interesująco. Jej największa gwiazda to Gran Ballet Argentino – zespół, który od 1963 roku popularyzuje argentyńską muzykę i taniec.

W jego skład wchodzą znakomici muzycy, śpiewacy i aktorzy, którzy, poprzez swoją sztukę, próbują pokazać światu temperament i mentalność Argentyńczyków oraz cechy wyróżniające folklor poszczególnych regionów Argentyny. Robią to profesjonalnie i w znakomitym stylu. W repertuarze grupy można znaleźć tango argentino, w którym artyści oddają klimat tawern Buenos Aires i tańce regionalne, ukazujące różne oblicza Argentyny. Występy zespołu zawsze są niezwykle żywiołowe i potrafią oczarować każdą widownię.

Festiwal folklorystyczny został reaktywowany w 2012 roku po kilkudziesięciu latach przerwy. Od tamtej pory każdego roku w Płocku goszczą zespoły z różnych krajów, dając płocczanom okazję poznania folkloru Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Dotychczas nasze miasto odwiedziły zespoły z  Ukrainy, Gruzji, Brazylii, Meksyku, Nowej Zelandii, Tajlandii, Węgier, Słowacji, Tajlandii, Białorusi, Rosji, Dagestanu, Łotwy i Serbii.

Występy odbywają się na Starym Rynku, w Parku Północnym, a festiwal kończy uroczysta gala w amfiteatrze. W folklorystyczną podróż po różnych zakątkach świata z Vistula Folk Festival Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza od 20 do 25 sierpnia.

Fot. Materiały prasowe.