Rozpruli worek z medalami. Płocczanie stawali na podium aż 13 razy! [FOTO]

Są niezwykle skromni, nie nagłaśniają swojego sukcesu w mediach, a powinni. Opisują go jedynie na Facebooku. A przecież zdobywanie medali na Mistrzostwach Polski z Płockiem na ustach to jest coś o czym warto pisać i mówić. Nie dość, że lekkoatleci godnie reprezentowali nasze miasto, to na dodatek dawali z siebie wszystko, aby stawać na podium aż 13 razy.

Z 29. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Białystok 2019 płockie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przywiozło 12 medali. Po pierwszym dniu mistrzostw (29 czerwca) płocczanie na swoim koncie mieli ich już 6: 4 srebrne i 2 brązowe.

Worek z medalami rozwiązał niezawodny Edmund Sowiński zdobywając srebro na 10000 metrów z wynikiem 54:54’80. Wynik super biorąc pod uwagę że Edmund rywalizuje w kategorii wiekowej M75. Kolejne srebro zdobyła Monika Brulińska, która przebiegła 100 metrów w 15’53. Do puli medalistów dołączyła następnie Karolina Giżyńska, która walczyła na dystansie 1500 metrów. Karolina uzyskała wynik 5:36’72 i dołożyła do dorobku reprezentacji z Płocka kolejny srebrny medal. W następnym biegu zakończonym morderczym finiszem Przemysław Giżyński zdobył brąz na 1500 metrów z wynikiem 4:50’19. W kolejnej serii biegu na 1500 metrów swój drugi bieg tego dnia zaliczył Edmund Sowiński i z czasem 7:31’47 zdobył drugie srebro. Po biegach na dystansie 1500 metrów przyszedł czas na 400-setki, w których reprezentowali Płock Monika Małgorzata Brulińska i ponownie Edmund Sowiński. Brulińska pomimo tego, że pobiegła rewelacyjnie, zakończyła bieg z czasem 1:15’32 – „ocierając się” o swój rekord życiowy, nie wystarczyło to na zdobycie medalu, zajęła miejsce tuż za podium. Doskonałą formę potwierdził Sowiński i na zakończenie pierwszego dnia mistrzostw dołożył brązowy medal na 400 metrów osiągając wynik 1:47’14.

Drugi dzień mistrzostw dla płocczan był równie udany. Jako pierwszy z płockich reprezentantów rywalizację tego dnia zaczął Edmund Sowiński. Nasz multimedalista pokonał dystans 5000 metrów w czasie 27:11’32 i zdobył brązowy medal. W kolejnej serii biegu na 5000 metrów pobiegł Przemysław Giżyński. Na pokonanie 12,5 okrążenia bieżni zawodnik potrzebował czasu 17:12’03, co dało mu drugie miejsce i srebrny medal. Ostatnią konkurencją w której wystartowali w komplecie płoccy reprezentanci był bieg na 800 metrów. Wszyscy zdobyli brązowe medale, czyli: Karolina Giżyńska – brąz w K35, wynik 2:44’48; Monika Małgorzata Brulińska – brąz w K40, wynik 2:49’52; Edmund Sowiński – brąz w M75, wynik 3:52’81; Przemysław Giżyński – brąz w M40, wynik 2:21’19.

Uwieńczeniem drugiego dnia mistrzostw był Puchar Mistrzostw Polski dla Najlepszego w Skokach, zdobył go Dariusz Bednarski, który nie należy do TKKF. W skoku wzwyż płocczanin z wynikiem 156 cm pokonał wszystkich zawodników tej dyscypliny, ustanawiając jednocześnie rekord mistrzostw. Warto dodać, że Bednarski tytuł Mistrza Polski zdobył po raz 13.

29. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Białystok 2019 przeszły do historii. Zawodnicy z Płocka przywieźli z nich w sumie 13 medali. Gratulujemy!