Wkrótce początek dużej inwestycji. Powstanie żłobek i kolejne “Mieszkania na start” [FOTO]

image_pdfimage_print

Już wkrótce przy ulicy Kazimierza Wielkiego powstanie piąty miejski żłobek i kolejne Mieszkania na start – napisał prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku.

Włodarz Płocka wyjaśnia, że jest to odpowiedź na potrzeby mieszkańców i kontynuacja działań z poprzednich lat. Dziś na konferencji prasowej prezes Inwestycji Miejskich podpisał umowę z wykonawcą inwestycji.

– Ubiegły rok również był bardzo udany dla naszego miasta – stwierdza prezydent. – Zrealizowaliśmy wiele ważnych i potrzebnych projektów. Płock jest w doskonałej kondycji, rozwija się w sposób harmonijny i stabilny oraz wykorzystuje swoje szanse, jakie dają np. środki zewnętrzne – podsumowuje.

Na działce przy ul. Kazimierza Wielkiego Nr 52 planowana jest budowa dwóch budynków, z których jeden przeznaczony będzie na żłobek oraz lokale mieszkalne (I etap), drugi natomiast jedynie na lokale mieszkalne (II etap). Powierzchnia działki wynosi 4 840 m kw. Budowa inwestycji będzie realizowana w dwóch etapach.

Obecnie realizowany będzie I etap inwestycji. Budynek A zlokalizowany będzie od strony ul. Polnej – będzie składał się z dwóch części. W jednej z nich, na dwóch kondygnacjach zlokalizowany będzie trzyoddziałowy żłobek dla 93 dzieci. Znajdować się tam będą sale zabaw, sypialnie dla dzieci, łazienki dla dzieci, zaplecze kuchenne, część administracyjna i socjalna. Przy budynku powstanie wygrodzony plac zabaw. Z każdej sali zabaw będzie możliwość bezpośredniego wyjścia na plac zabaw o powierzchni 55 m kw. Dla dzieci najmłodszych, które nie ukończyły 1 roku życia, przy sali zabaw zlokalizowany będzie zadaszony taras z nawierzchnią bezpieczną.

Część mieszkalna będzie się składała z 12 mieszkań o powierzchni od 28 m kw. do 69 m kw. (po 6 mieszkań na każdej kondygnacji). Mieszkania przeznaczone mają być na wynajem dla młodych płocczan w ramach programu „Mieszkania na start”. Wszystkie budowane lokale będą wykończone pod klucz – panelowe podłogi, glazura i terakota w częściach “mokrych”, biały montaż. Mieszkania będą wyposażone również we wszystkie drzwi wewnętrzne, parapety, osprzęt elektryczny.

Wartość robót budowlanych 13 mln 790 tys zł. Planowany termin przekazania obiektu do użytkowania – do 30 kwietnia 2021 r.

Fot. UMP.