Szósty dawca szpiku kostnego odnaleziony dzięki akcji na Polish Hip-Hop Festiwal

image_pdfimage_print

Organizatorzy Polish Hip-Hop Festival mogą być dumni i szczęśliwi. Na listę dawców komórek macierzystych dopisano bowiem szóstego dawcę, którego wyłoniono przy udziale Fundacji DKMS spośród uczestników festiwalu. W maju pobrano je dla pacjenta z USA.

O tym ważnym wydarzeniu poinformował Marcin Siwek, organizator imprezy w e-meilu: “Z ogromną radością przekazujemy dzisiejszą wiadomość z Fundacji DKMS Polska. Podczas zeszłorocznej, szóstej edycji festiwalu i odbywającej się akcji “Dzień dawcy szpiku” w ramach Polish Hip-Hop Festival, udało się znaleźć kolejnego, szóstego już dawcę komórek macierzystych. Jak informuje nas Koordynator ds. Rekrutacji Dawców z fundacji DKMS pan Leszek Lewandowski, w maju nastąpiło pobranie komórek macierzystych dla pacjenta płci męskiej z USA chorującego na nowotwór krwi.

Jest nam niezmiernie miło, że oprócz wyjątkowego wydarzenia muzycznego, jakim jest festiwal, udaje nam się już 6. raz dołożyć cegiełkę do ratowania życia. Korzystając z okazji zachęcamy uczestników tegorocznej edycji do rejestracji w bazie dawców podczas festiwalu. Dla Was to 5 minut, dla kogoś całe życie. Zostań dawcą szpiku, razem powiedzmy stop białaczce.

Przypomnijmy. Polish Hip-Hop Festival odbywa się w Płocku regularnie od 2013 roku. W ubiegłym roku impreza na płockiej plaży zgromadziła 14 tys uczestników. Był to absolutny rekord frekwencyjny. Jednym zdaniem, impreza nabiera rozpędu i rozwija się w dobrym kierunku. W tym roku PHH odbędzie się w dniach 1 – 3 sierpnia. Organizatorzy zapraszają na festiwal oraz do udziału w akcji “Dzień dawcy szpiku”.

O szczegółach płockiego festiwalu przeczytacie na stronie Polish Hip-Hop Festival

Fot. Grzegorz Lenkiewicz