Polacy zagrają na mistrzostwach Europy. W płockiej Orlen Arenie pokonali Izrael [FOTO]

Reprezentacja Polski po wyrównanym meczu pokonała Izrael i zagra w mistrzostwach Europy! Pokaz ładnej piłki ręcznej dali Polacy w płockiej Orlen Arenie w niedzielne popołudnie.

Polacy po pięciu spotkaniach eliminacyjnych mieli na koncie trzy punkty. Dziś potrzebowali zwycięstwa, by być pewnymi gry na mistrzostwach Europy. Remis, a nawet porażka również mogły dać graczom Patryka Rombla przepustkę na wielki turniej, ale tutaj sprawa byłaby zdecydowanie bardziej skomplikowana. Natomiast każda wygrana z Izraelem dawałaby polskim szczypiornistom awans. Z naszej grupy pewni awansu byli już Niemcy.

Pierwszą połowę Izrael wygrał 11:10. Goście byli nieznacznie lepsi, ale również popełniali proste błędy. Polacy ciągle mieli szanse na zwycięstwo, lecz musieli udowodnić swoją wyższość w drugiej części gry.

Po zmianie stron Polacy zaczęli skuteczniej rzucać. Był nawet dwa momenty, w których prowadzili dwiema bramkami, co jak na fakt, że spotkanie było niesamowicie wyrównane, mogło napawać delikatnym optymizmem. Gospodarze za pierwszym razem nie poszli za ciosem i nie powiększyli swojej przewagi, tylko ją roztrwonili. Żadna z drużyn przez większość meczu nie prowadziła więcej niż jedną bramką. Kiedy jedna ekipa trafiała, druga błyskawicznie wyrównywała.

Dopiero od 52. minuty Polacy przejęli inicjatywę. Przede wszystkim dobrze prezentowali się w defensywie. Na pięć minut przed końcem prowadzili 24:21 i wydawało się, że nic im nie może już zagrozić. Końcówka była nerwowa, jednak finalnie polscy szczypiorniści wygrali 26:23 i awansowali na mistrzostwa Europy.

Polska – Izrael 26:23 (10:11)

Polska: Adam Morawski, Mateusz Kornecki – Przemysław Krajewski 3, Patryk Walczak 3, Antoni Łangowski 1, Maciej Pilitowski 1, Kamil Syprzak 3, Marek Szpera 3, Arkadiusz Moryto 8, Michał Potoczny, Piotr Jarosiewicz, Rafał Przybylsk, Kamil Krieger, Paweł Podsiadło 4, Piotr Chrapkowski.

Izrael: Moshe Elimelech, Dan Tepper – Daniel Shkalim 3, Niv Levy 4, Tal Hershowitz 5, Yuval Gerera 1, Eden Gingihasshvili 2, Ram Tutkenitz 1, Yosef Appo 1, Daniel Mosindi 1, Tomer Bodenheimer, Adir Cohen, Ezra Hamami 4, Gil Pomerantz 1.

Kary: Polska – 10, Izrael – 6 min.
Sędziowie: Amar Konjicanin i Dino Konjicanin (obaj Bośnia i Hercegowina).

Źródło: Onet.