Prawdziwy wysyp pijanych kierowców. Jeden zakończył jazdę w przydrożnym rowie

image_pdfimage_print

Podczas minionego weekendu był prawdziwy wysyp pijanych kierowców. Na terenie Płocka i powiatu straciło prawo jazdy sześciu kierujących. Do zdarzeń z pijanymi kierowcami doszło także na terenie powiatu gostynińskiego.

Jak informuje gostynińska policja na terenie powiatu gostynińskiego też kierujący pojazdami nie wylewali za kołnierz.
Jedno ze zdarzeń miało miejsce w piątkowy wieczór, 7 czerwca. – W Miałkówku kierowca opla wjechał do przydrożnego rowu. Bezpośrednio na to zdarzenie najechali gostynińscy dzielnicowi. Okazało się, że kierowca i pasażer byli pijani – opisuje zdarzenie podkom. Dorota Słomkowska z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

– Gostynińscy dzielnicowi zauważyli, że jadący przed nimi osobowy opel zjeżdża nagle do przydrożnego rowu. Policjanci natychmiast zatrzymali się, aby udzielić pomocy kierującemu i pasażerowi. Okazało się, że obaj mężczyźni są pijani. 27-letni kierowca miał blisko promil alkoholu w organizmie, a jego 17-letni pasażer prawie półtora promila. Kierowca nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci ustalili też, że 17-latek zabrał ojcu kluczyki od samochodu, które przekazał starszemu koledze. Pojazd został odholowany na policyjny parking, a mężczyźni przewiezieni do komendy, skąd nieletniego odebrał jego ojciec. Kierujący oplem 27-latek za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. O sprawie poinformowany zostanie również sąd rodzinny – relacjonuje Słomkowska.

W niedzielę natomiast zatrzymano dwóch pijanych motorowerzystów. – Wieczorem pacyńskich policjantów zainteresował tor jazdy dwóch motorowerzystów. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów, że kierujący są pijani. Pierwszy z nich, 28-latek, w swoim organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Drugi z zatrzymanych 30-latek miał ponad promil w wydychanym powietrzu. Obaj są mieszkańcami gminy Szczawin Kościelny. W najbliższym czasie mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot. KPP Gostynin.