Trzy wypadki w ciągu jednego dnia. Więcej szczegółów tragicznego zdarzenia w Karolewie

image_pdfimage_print

W poniedziałek, 20 maja, na drogach powiatu płockiego oraz ulicach Płocka doszło do trzech wypadków oraz czternastu kolizji.

O wypadku, w którym zginął młody mężczyzna pisaliśmy na naszych łamach wczoraj. Dziś policja zna więcej faktów z tego tragicznego zdarzenia. Przypomnijmy. Wypadek drogowy zdarzył się w poniedziałek 20 maja ok godz. 08:25.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu wstępnie ustalili, że w miejscowości Karolewo, na DK nr 62, kierująca oplem, 38-letnia mieszkanka Włocławka wyprzedzała kolumnę pojazdów, z której to kierujący renault bez upewnienia się co do możliwości manewru, nagle zaczął zjeżdżać do osi jedni. Kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem, uderzyła w jadącego w kierunku Włocławka, rowerzystę. Niestety pomimo podjętej reanimacji, 23-letni rowerzysta zmarł – informuje Marta Lewandowska z KMP w Płocku. Dodaje, że w sprawie prowadzone będą dalsze czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i sprawcy zdarzenia.

Kolejny wypadek zdarzył się w Staroźrebach przy Placu Bojownika o godz. 08:55. – Policjanci wykonujący czynności na miejscu wstępnie ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu płockiego podczas otwierania drzwi od auta uderzył, omijającą jego auto, rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała, nie zagrażającymi życiu, została przewieziona do szpitala – relacjonuje policjantka.

Z kolei w Płocku na Rondzie Wojska Polskiego godz. 14:20 doszło do zderzenia dwóch pojazdów marki Nissan i Renault. W wyniku zderzenia 44–letni kierujący nissanem, mieszkaniec Płocka, z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. W sprawie prowadzone będą dalsze czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i sprawcy zdarzenia.