Szykuje się super impreza. Piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji. Dojazd za darmo! [ROZKŁAD JAZDY]

image_pdfimage_print

Slalom, dachowanie, pożar, rozcinanie wraku, to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano dla mieszkańców Płocka i powiatu płockiego w sobotę, 18 maja, w Komunikacji Miejskiej w Płocku. Spółka zaprasza na Finał Konkursu Kierowca Roku 2018 i Piknik rodzinny. Impreza odbędzie się na terenie zajezdni KM Płock (ul. Przemysłowa 17) w godz. 9.00 – 17.00.

Jak co roku przygotowano dla uczestników wydarzenia mnóstwo atrakcji m.in.: strefa dla dzieci. A w niej tor przeszkód, samochodziki, pluszowe miasteczko, wata cukrowa, kolorowe malowanie twarzy, dzieci w kilka minut mogą zmienić się w groźnego tygrysa, czy słodkiego misia. W mini zoo każdy będzie mógł dotknąć węża, czy pająka. Zabawy, tańce, konkursy integracyjne, kącik malowanek – to tylko mała zapowiedź tego co czekało na milusińskich w sobotę.

Podczas gdy dzieci będą się bawić, dorosłym w tym czasie zostanie przybliżonych kilka aspektów związanych z bezpieczeństwem na drogach m.in. w symulatorze dachowania – każdy będzie miał okazję sprawdzić co dzieje się z nami i autem podczas dachowania. – Będziemy zachęcać także do zdjęcia nogi z gazu – tu pomocny będzie symulator zderzenia czołowego, oprócz tego przygotowaliśmy także symulator poduszki powietrznej, czy alkogogle. Pokażemy także jak bezpiecznie przewozić dzieci w fotelikach samochodowych – przybliża szczegóły Kinga Wochowska, rzecznik prasowy KM Płock.

– Nasi partnerzy z Państwowej Straży Pożarnej w Płocku zaprezentują, jak wygląda ich praca na miejscu wypadku drogowego. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda rozcinanie wraku i ewakuację osoby poszkodowanej – dodaje.

To jeszcze nie wszystko. Tego dnia poznamy Kierowcę Roku KM Płock 2018 r. Dziesięciu najlepszych kierowców będzie rywalizować między sobą w 7 konkurencjach. – Sprawdzimy ich wiedzę z przepisów ruchu drogowego, z wiedzy o KM, jak poradzą sobie w ekstremalnych przypadkach takich jak: pożar autobusu, czy konieczność udzielenia pierwszej pomocy pasażerowi, zaprezentują także swoje umiejętności z zakresu precyzyjnego manewrowania pojazdem – wymienia rzecznik prasowy spółki.

Komunikacja Miejska przygotowała także poczęstunek, zaprasza na kiełbaskę z grilla.

Aby ułatwić płocczanom dojazd na Piknik, Komunikacja Miejska tego dnia uruchomi specjalną piknikową, bezpłatną linię.