Gwiazdy sceny operetkowej zaśpiewają w Dniu Matki. Zrób Mamie wyjątkowy prezent [FILM]

image_pdfimage_print

Grażyna Brodzińska, Emil Ławecki i Adam Szerszeń – 26 maja, o godzinie 19:00, zapraszają na przepiękny koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru z udziałem pierwszej Damy Sceny Operetkowej zabrzmią najpiękniejsze utwory operetkowe, a także musicalowe, nie zabraknie też kilku niespodzianek ze specjalną dedykacją dla Mam. Solistom będzie towarzyszyła orkiestra symfoniczna pod batutą maestro Tomasza Chmiela.

O Grażynie Brodzińskiej Bogusław Kaczyński mawiał: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.

Tak będzie zapewne także podczas koncertu 26 maja. Tym bardziej, że śpiewaczce partnerować będą wybitni młodzi soliści. Emil Ławecki (tenor) jest absolwentem Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie Ryszarda Karczykowskiego. Debiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w studenckim przedstawieniu „Sen nocy letniej” Benjamina Brittena. Kreował pierwszoplanowe role w wielkich inscenizacjach operowych, m.in. w „Don Giovannim” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Ciotuni” Mirosławy Florczak do tekstu Aleksandra Fredry oraz „Spiskowcach” Franza Schuberta. Adam Szerszeń (baryton) ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Michaliny Growiec. Od 2002 roku pracuje na Akademii Muzycznej w Katowicach. Był solistą Opery Śląskiej, a następnie gościnnym solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Teatru Wielkiego w Łodzi. Od kilkunastu lat występuje gościnnie w Operze Narodowej w Warszawie, na której deskach kreował pierwszoplanowe role w kilku przedstawieniach premierowych.

Organizatorami koncertu są Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury oraz Teatr Dramatyczny w Płocku.

Ceny biletów: 95 zł (normalny), 80 zł (ulgowy). Sprzedaż i rezerwacja biletów:  na stronie płockiego Teatru Dramatycznego oraz w Biurze Obsługi Widzów i w kasie Teatru: 24 266 38 08; 24 262 48 40; 24 266 38 17. 

Poniżej znajdziecie wyjątkowe zaproszenie na koncert…

Fot. Materiały prasowe.