Na marszu “Polska w Europie” będą płockie transparenty. Trwają zapisy na wyjazd

image_pdfimage_print

– Jedziemy na marsz “Polska w Europie” ponieważ nie zgadzamy się z łamaniem Konstytucji, pedofilią w kościele, wchodzeniem policji Brudzińskiego do domów ludzi o 6 rano – mówi Krzysztof Murawski z płockiej Platformy Obywatelskiej. 

– Nie zgadzamy się z szeroko rozumianym rozdawnictwem publicznych pieniędzy i ogromnymi zarobkami działaczy PiS w ministerstwach i spółkach skarbu państwa – tłumaczy.  Dodaje, że wyjazd do Warszawy jest po to, aby pokazać społeczeństwu, że Polska jest i zawsze będzie członkiem Unii Europejskiej, że nikt i nic nie ma prawa nas z niej wyprowadzić. – Chcemy pokazać, że jest w nas ogromna siła i rząd musi się liczyć z każdym obywatelem, nawet tym “gorszego sortu” – podkreśla.

– Jedziemy tam także po to, żeby poprzeć kandydatów Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego – mówi. –  Zapraszam wszystkich chętnych na wyjazd. Jedziemy dwoma busami, zatem ilość miejsc jest ograniczona. Chętni na wyjazd mogą się zgłaszać do mnie (nr tel. 734-126-308) lub pana Jakuba Bromgau.

Organizatorem wyjazdu jest zarząd płockiej Platformy Obywatelskiej. Marsz “Polska w Europie” rozpocznie się o godz. 12:00 na Placu Bankowym w Warszawie, a zakończy na Placu Konstytucji ok godz. 15:00. Wyjazd z Płocka planowany jest o godz. 9:00 spod Teatru Dramatycznego.

Fot.twitter@MKierwinski (Marsz Kocham Cię Europo – 2017 r.)