Nie pomagają apele. Niech przemówią zdjęcia! [FOTO]

image_pdfimage_print

Niejednokrotnie płocka Policja, i nie tylko, apelowała o zdrowy rozsądek i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Mimo to wielu kierowców bagatelizuje obowiązujące przepisy i właśnie przez nadmierną prędkość tracą życie. Pozostali żyją ze świadomością, że brawura doprowadziła do śmierci drugiego człowieka.

W niedzielę, 12 maja, na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Brochocin doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 17-letni pasażer w wyniku poniesionych obrażeń zmarł natomiast, 18- letni kierowca forda z ciężkimi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostawanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na lewy pas gdzie zderzył się z samochodem ciężarowym.

Kolejny wypadek zdarzył się 14 maja na tej samej trasie DK 60 w miejscowości Goślice. W tym przypadku kierowca również stracił panowanie nad samochodem. W wyniku zdarzenia pięć osób trafiło do szpitala. Przypomnijmy, że 28 kwietnia, również na tej drodze doszło do wypadku. Kierujący pojazdem na łuku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwka. Została ranna jedna osoba. 

Od początku roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Płocku policjanci wykonali czynności na miejscu 51 wypadków drogowych z czego 23 spowodowane były niedostawaniem prędkości do warunków panujących na drodze . Pięć osób w wyniku tych zdarzeń poniosło śmierć.

– Pamiętaj na drodze odpowiedzialny jesteś nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale też za bezpieczeństwo innych – apeluje płocka Policja. 

Fot. OSP Bielsk/KMP Płock.