Wstępne wyniki sekcji zwłok młodego mężczyzny. Tragedia, o której usłyszała cała Polska

image_pdfimage_print

Ostatniego dnia kwietnia w zaroślach przy ulicy Słonecznej w Płocku znaleziono zwłoki młodego mężczyzny. Tożsamość ofiary znana była od początku, podobnie jak wiek – w chwili zgonu płocczanin nie miał ukończonych 30 lat. W miniony poniedziałek prokuratura poznała wstępne wyniki sekcji zwłok.

– Ciało znalazła osoba, która znała mężczyznę. Czynności policji były prowadzone pod nadzorem prokuratora. Na twarzy zmarłego i na innych częściach ciała są widoczne zielone plamy, jest to farba. Ciało zostało zabezpieczone w prosektorium celem przeprowadzenia sekcji zwłok – tak we wtorek, 30 kwietnia, czyli tuż po znalezieniu ciała, sprawę relacjonowała sierż. sztab. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

W miniony poniedziałek, 6 maja, prokuratura poznała wstępne wyniki sekcji zwłok.  – To płocczanin, który pomieszkiwał w rejonie miejsca, w którym znaleziono jego ciało – mówił “Portalowi Płock” prokurator rejonowy, Norbert Pęcherzewski. – Przyczyną śmierci mężczyzny był uraz jamy brzusznej. Trwa ustalanie okoliczności, w jakich do tego urazu doszło. Przedmiotem śledztwa jest określenie, czy był tu udział osób trzecich, czy też uraz spowodował on sam – wyjaśnił prokurator rejonowy.

Dramat śmierci młodego mężczyzny podkreśla fakt, że do sieci i TV trafił filmik, który prawdopodobnie nagrano tuż przed tragiczną śmiercią młodego człowieka.