Skutery wodne i motocykle. Miliony koni mechanicznych w jednym miejscu. Płock zaprasza!

image_pdfimage_print

Już po raz trzeci Rejonowe Płockie WOPR organizuje Motorowodne Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych. Tym razem to właśnie w Płocku rozpocznie się cykl zawodów o miano najlepszych sterników pływających na skuterach wodnych w roku 2019. Na starcie zamelduje się ponad 40 najlepszych polskich zawodników. Swój udział w zawodach zapowiedzieli również zawodnicy z Rosji, Litwy, Czech zatem z dumą można ogłosić, że będą to zawody międzynarodowe.

W sobotni poranek 18 maja przed płockim molo wyrośnie miasteczko namiotów, baldachimów, balonów a także różnego rodzaju banerów informacyjnych. – W porównaniu z poprzednimi zawodami, tegoroczna edycja została wzbogacona o stoiska firmowe producentów akcesoriów motorowodnych i wystawców skuterów wodnych, a dla najmłodszych płocki WOPR przygotował dmuchane miasteczko do gier i zabaw – czytamy w zapowiedzi imprezy.

Wspólny start całej grupy skuterów, ryk silników o mocach przekraczających 500 KM, fontanny wody i fale rozbijane przez mknące z dużymi prędkościami skutery, zapewnią widzom niesamowite emocje. – Najszybsze maszyny będą w stanie rozpędzić się nawet do 150 km/h. Zawody komentowane przez profesjonalnego spikera można będzie obserwować z płockiego molo, plaży oraz ze skarpy wiślanej. W ciągu dwóch dni trwania Mistrzostw rozegranych zostanie pond 20 wyścigów wyłaniając najlepszych sterników I rundy Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych 2019 r – zapowiadają organizatorzy.

WOPR dodaje, że impreza poza wymiarem czysto sportowym będzie miała na celu propagowanie bezpiecznych form spędzania czasu w wodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania sprzętu motorowodnego. Godnym pokreślenia jest fakt, że będzie to jedna z największych imprez sportowych jakie odbędą się w Płocku w 2019 r.

Zaskakującym elementem wydarzenia będzie to, że impreza WOPR zostanie połączona z wydarzeniem Stowarzyszenia EGO SUM VIA, czyli motocyklową. Pasjonaci jednośladów w sobotę 18 maja zaplanowali bowiem oficjalne Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego, które odbędzie się na nabrzeżu wiślanym w okolicy molo. Płoccy motocykliści znani z organizacji niezwykle widowiskowych imprez zapowiedzieli wiele atrakcji w trakcie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego.

Serdecznie zapraszając do obejrzenia zarówno Motorowodnych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych jak i Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego podkreślamy, że imprezy mające charakter integracyjno-promocyjny, bez wątpienia dostarczą wielu emocji przybyłym widzom, a przejazd blisko 1000 motocykli wzdłuż pięknego płockiego nabrzeża pozostawi niezapomniane wrażenia – zachęcają w zaproszeniu na wydarzenie płoccy woprowcy.

Polecamy: Skutery na wodzie w słońcu i… deszczu [FOTO]