Zaskakujące życzenia i trudne pytania od mieszkańców. Dariusz Rosati w Płocku [FOTO]

image_pdfimage_print

Wiele osób z płockiej Giełdy Ogrodniczej wyszło dziś bogatsze o wiedzę nie tylko o roślinach ale także o Unii Europejskiej. Można było bowiem na niej spotkać kandydata w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Europejskiej – Dariusza Rosatiego.

Płocczanie i mieszkańcy powiatu płockiego, których europoseł miał okazję spotkać na placu przed teatrem, przyjęło wizytę profesora z uśmiechem i mazowiecką gościnnością. Chętnie podchodzono do europarlamentarzysty, podawano rękę, brano ulotki, które rozdawał. Mieszkańcy mieli też pytania. Płocczan najbardziej interesował problem skomunikowania drogowego i kolejowego Płocka z Warszawą. Nie zabrakło też bardzo trudnych i wielowątkowych pytań, dotyczących przyszłość Unii Europejskiej i roli naszego kraju we Wspólnocie. Po zainteresowaniu wizytą profesora Rosatiego i pytaniach, które zadawano, było widać, że Mazowszanom leży na sercu przyszłość Unii i jej rozwój.

Dariusz Rosati spotkał się również z prezydentem Andrzejem Nowakowskim. Oprócz spaceru po płockiej starówce i sławnych tumach dużo mówili o Płocku. Z prezydentem profesor Rosati poruszył wiele tematów jak np.: połączenie kolejowe i drogowe z Warszawą, konieczności wsparcia dla oświaty i służby zdrowia, rozwój Płocka i konieczność tworzenia dalszych możliwości dla inwestycji w naszym mieście. Tak europoseł, jak i prezydent potwierdzili chęć bliskiej współpracy na rzecz Płocka i jego mieszkańców.

Warto dodać, że obydwaj panowie pamiętali, że jutro rozpoczynają się matury. Przed płocką Małachowianką nagrali krótki filmik z życzeniami dla maturzystów. – Stoimy przed najstarszym liceum w Polsce. A ponieważ jutro matury to chcieliśmy wspólnie z panem prezydentem Płocka, życzyć wiele szczęścia na maturach. Wszystkiego dobrego – życzy maturzystom Dariusz Rosati. – Połamania piór, życzmy z profesorem Dariuszem Rosatim. Powodzenia – dodaje prezydent Andrzej Nowakowski.

Życzenia dla maturzystów od profesora i prezydenta obejrzycie na Facebooku – Dariusz Rosati.