Maszyny budowlane pojawią się na ul. Tysiąclecia. Początek remontu tuż, tuż… [FOTO]

image_pdfimage_print

Według wstępnych założeń, w poniedziałek 6 maja, zaraz po długim weekendzie rozpocznie się w naszym mieście długo wyczekiwana inwestycja. Rozpocznie się kompleksowy remont ulicy Tysiąclecia. We wtorek, 16 kwietnia, umowę dotyczącą przedsięwzięcia podpisał z wykonawcą zarząd Wodociągów Płockich oraz szef Miejskiego Zarządu Dróg.

– Projekt organizacji ruchu zakłada, że prace będą toczyć się na południowej części ulicy. Południowy pas ruchu będzie odcinkami nieprzejezdny. Jako pierwszy w plac budowy zamieni się fragment ulicy od skrzyżowania z ulicą Łukasiewicza do skrzyżowania z ulicą Rembielińskiego. Ruch po północnym pasie będzie odbywać się bez większych zmian, ale dozwolony będzie tylko dla mieszkańców ul. Tysiąclecia. Autobusy KM pojadą objazdami – tłumaczy Hubert Woźniak z biura prasowego ratusza.

Jakie prace zaplanowano? Otóż, wykonawcę czeka budowa 1,5 km kanalizacji deszczowej, przebudowa 850 metrów kanalizacji sanitarnej, budowa 800 metrów wodociągu, odbudowa jezdni na całej długości ul. Tysiąclecia, odbudowa chodnika i instalacja nowego oraz oświetlenia po południowej stronie. Po północnej stronie ulicy chodnik, droga rowerowa i oświetlenie wykonano w ubiegłym roku. W przetargu na przebudowę ul. Tysiąclecia konsorcjum zaoferowało wykonanie tej inwestycji za nieco ponad 14,1 mln zł. Większość tej kwoty, bo 9,2 mln zł, będzie pochodzić z kasy MZD. Pozostałą kwotę, czyli 4,9 mln zł wyłożą Wodociągi Płockie. Warto dodać, że inwestycja ta może uzyskać 3,4 mln zł dofinansowania z UE. Prace w ulicy Tysiąclecia potrwają do końca grudnia.

Na konferencji prasowej, poprzedzającej podpisanie umowy na przebudowę ul. Tysiąclecia, prezydent Andrzej Nowakowski podkreślał kompleksowość prowadzonych na osiedlu Łukasiewicza i Tysiąclecia inwestycji. – Z jednej strony mamy gotową aleję Roguckiego, obok prawie gotowa aleja Pawła Nowaka. Teraz czas na ulicą Tysiąclecia – mówił.

Hubert Woźniak podkreśla, że aleję Pawła Nowaka Wodociągi Płockie celowo odtworzyły z tych samych materiałów, które użyte zostały wcześniej przy przebudowie sąsiedniej alei Roguckiego. Dzięki temu udało się zachować jednolity charakter dwóch, sąsiadujących ze sobą pasaży spacerowych. – W maju w alei Pawła Nowaka pojawią się jeszcze elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, urządzona zostanie także zieleń.

Polecamy: Będzie kompleksowy remont ulicy Tysiąclecia. To już pewne

Fot. UMP.