Najmłodsze płockie siatkarki nie próżnują. Ciężko pracują na sukces

image_pdfimage_print

Pracowicie rozpoczęły rok najmłodsze siatkarki z MUKS Volley Płock. Tak samo też go zakończyły. Bowiem zawodniczki już w grudniu ubiegłego roku rozpoczęły rozgrywki w mini siatkówce dziewcząt o Mistrzostwo Mazowsza nazywane z angielska Kinder+Sport.

Po turnieju rozstawieniowym, którego celem był podział na grupy w zależności od umiejętności zawodniczek. Dziewczęta w styczniu przystąpiły do rozgrywek eliminacyjnych. Sukcesem okazał się awans drugiej drużyny w kategorii „trójek” do złotej ligi oraz awans Volley Płock I w kategorii „czwórek” z siódmej ligi do szóstej. Wszystkie drużyny „dwójek” pozostały w srebrnej lidze.

Kolejny turniej eliminacyjny płocczanki rozegrały pod koniec lutego w Lesznowoli. Tu też dziewczyny awansowały. Volley Płock I w kategorii ”czwórek„ z ligi szóstej do piątej oraz awans Volley I i Volley III w kategorii „dwójek” o jeden szczebel w lidze srebrnej. W „trójkach” Volley Płock I zamienił się miejscami w złotej lidze z Volley Płock II, które niestety spadły do ligi srebrnej.

W marcu zawodniczki MUKS Volley Płock reprezentowały nasze miasto na dwóch dużych, silnie obsadzonych turniejach. Najpierw w marcu dziewczęta wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Nadarzyn.

Do rozgrywek przystąpiły najmłodsze zawodniczki, czyli „dwójki” siatkarskie. Płocki klub wystawił 7 drużyn. Na 52 zespoły najlepszą lokatą może się pochwalić zespół Volley Płock I, który uzyskał 13 miejsce. Kolejnego dnia turnieju zagrały „trójki siatkarskie”. Zawody odbyły się na tych samych zasadach co dzień wcześniej. Udział w zawodach potwierdziły 22 zespoły z całej Polski. Poziom był bardzo wysoki. Dziewczęta walczyły zawzięcie o każdą piłkę. Płock reprezentowany był przez dwie drużyny. W klasyfikacji końcowej Volley Płock I uzyskał 6 miejsce, zaś Volley Płock II 14 miejsce.

Drugie z wymienionych zawodów odbyły się pod koniec marca. Młodziutkie zawodniczki MUKS Volley Płock rozegrały przedostatnie turnieje eliminacyjne Mistrzostw Mazowsza pod nazwą Kinder + Sport. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta w kategorii “czwórek siatkarskich”. Pierwszego dnia turnieju płocczanki wygrały swoją grupę, ustępując tylko jednej drużynie. Niestety drugiego dnia kategoria “dwójek” i “trójek” radziła sobie już nieco gorzej. Większość zespołów MUKS Volley Płock w reprezentowanych kategoriach ostatni turniej zagra w tych samych ligach.

Zawodniczki z Płocka

“Dwójki”siatkarskie

I zespół- Grabowska Barbara, Rosiak Natalia, Kozłowska Magda
II zespół- Sulkowska Zuzanna, Gałczyńska Kendra, Lisiak Marta
III zespół- Kapela Anna, Żebrowska Natalia, Krysiak Maja
IV zespół- Wolano Amelia, Czarnecka Zofia, Teraz Karolina
V zespół- Krajewska Gabrysia, Szczepańska Antonina, Gorsiak Nadia
VI zespół- Mrowińska Lena, Rydzewska Aleksandra, Kłobukowska Lilianna
VII zespół- Zatorska Julita, Adamkowska Anna, Poleszak Hania

“Trójki “siatkarskie

I zespół- Morze Nadia, Lewandowska Blanka, Lewandowska Łucja,
II zespół- Kęsicka Maja, Guzek Natasza, Wyrębkowska Klaudia

Sponsorami MUKS Volley Płock jest PKN Orlen oraz Urząd Miasta Płocka.