Adres ul. Sienkiewicza 38 zapełniony nowymi lokatorami. Płocka starówka ożywa [FOTO]

image_pdfimage_print

Z nieukrywaną radością najemcy nowiutkich mieszkań przyjmowali klucze od prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Radość z własnego kąta to jedno, a jeszcze bardziej cieszy to, że płocka starówka ożywa. Bowiem mieszkania znajdują się w IXX wiecznej kamienicy przy ulicy Sienkiewicza 38.

– Jestem przekonany, że takie wsparcie pozwoli młodym ludziom budować swoją przyszłość w Płocku, a odnowiona kamienica już cieszy oczy przechodniów – napisał prezydent Płocka w poście na Facebooku. W budynku powstało 30 mieszkań, część z nich przeznaczona jest na program “Mieszkania na start”.

Przypomnijmy. Renowacja zabytkowej kamienicy ruszyła w sierpniu 2016 roku. We wrześniu tego samego roku adres Sienkiewicza 38 “zasłynął” tym, że na terenie budowy zawaliła się oficyna remontowanego obiektu. Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej po katastrofie zmienił wykonawcę. Prace ruszyły pełną parą. Stan obiektu był opłakany. Do remontu było wszystko. Kamienicę trzeba było odrestaurować od podstaw.

Zakres robót był ogromny. Począwszy od robót konstrukcyjnych, czyli wzmocnienia fundamentów, ścian konstrukcyjnych, wymianę stropów, wymianę więźb dachowych i pokrycia dachowego poprzez roboty wykończeniowe zewnętrzne, czyli remont konserwatorski elewacji, renowację elementów stalowych attyk i balustrad balkonowych, aż po wykonanie nowej stolarki okiennej i drzwiowej i bramy we froncie budynku. Przeprowadzono również roboty wykończeniowe wewnętrzne. Trzeba przyznać, że kamienica po remoncie wygląda okazale. Zadbano o najmniejszy szczegół, aby przywrócić jej dawną świetność.

Koszt renowacji wyniósł 12 mln zł z czego połowa to bezzwrotne wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Klucze do mieszkań przekazano w poniedziałek, 15 kwietnia. 

Fot. UMP.