Strajk nauczycieli. Które placówki w Płocku biorą w nim udział?

image_pdfimage_print

Z 25 miejskich przedszkoli do strajku przystąpiło 12 przedszkoli. Łącznie strajkuje w nich ok. 80 proc. nauczyciel. Na 209 ogólnej liczby nauczycieli w tych placówkach do strajku przystąpiło 167 nauczycieli – informuje biuro prasowe ratusza.

W pięciu przedszkolach, tj. nr 8. 9, 10, 16, 27 zajęcia zostały zawieszone. W pozostałych siedmiu nie przystąpiło do strajku po kilku nauczycieli (łącznie jest ich 41). W tych przedszkolach jest dzisiaj mniejsza liczba dzieci i ci nauczyciele zapewniają im opiekę. Łącznie dzisiaj w tych przedszkolach jest 217 dzieci.

Do strajku przystąpiły wszystkie szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, obydwie poradnie psychologiczno-pedagogiczne, Młodzieżowy Dom Kultury. W SP nr 15 nie ma dziś żadnego ucznia, tak samo jest w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich, w większości szkół jest kilku lub kilkunastu uczniów, w niektórych kilkadziesiąt. Najwięcej uczniów stawiło się do Zespołu Szkół nr 3 (130 uczniów). Łącznie w tych placówkach strajkuje prawie 90 proc. nauczycieli. W szkołach uczniowie mają zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, w niektórych mogą się też odbywać zajęcia dydaktyczne.

Info. UMP.