O włos od tragedii. Nie ustąpił pierwszeństwa nastoletniej rowerzystce

image_pdfimage_print

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego przez 74-letniego kierowcę, płoccy policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dziewczynce, która poruszała się rowerem po wyznaczonym przejeździe dla rowerzystów.

– Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15:00 w Płocku na ulicy Dobrzyńskiej. Jadący prawym pasem w kierunku centrum, kierujący zatrzymał się przed przejazdem dla rowerów, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu młodej rowerzystce. Niestety, jadący lewym pasem kierujący oplem, nie zatrzymał się przed wyznaczonym miejscem i potrącił 11-latkę. Na miejscu pojawiła się załoga karetki pogotowia, na szczęście dziewczynce nic się nie stało – relacjonuje sierż.szt. Marta Lewandowska z KMP w Płocku.

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia, zatrzymali 74-letniemu kierującemu oplem prawo jazdy w związku ze spowodowaniem przez niego zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mężczyzna był trzeźwy. Dalej to sąd zdecyduje czy płocczanin odzyska uprawnienia.

– Kierowcy pamiętajcie! Bardzo groźnym i często tragicznym w skutkach manewrem jest omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych czy też przejazdu dla rowerzystów pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożności – apeluje policjantka.

Fot. UMP/MZD