I poniosło… “Autostradą do nieba”. Vox Singers dał czadowy koncert [FOTO]

image_pdfimage_print

Chór Vox Singers wydał album, który nosi niezwykle inspirujący tytuł – “Autostrada do nieba”. W sobotę 30 marca w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się koncert promujący nową płytę. I krótko mówiąc o koncercie – chór dał nieźle czadu – jak zwykle!

Najbardziej utytułowany płocki chór, który działa od 2012 roku pod dyrekcją Roberta Majewskiego przyciągnął na swój sobotni występ prawdziwe tłumy. Sala koncertowa w POKiS pękała w szwach.

Jeszcze “ciepły” nowy krążek Singersów jest drugim w ich dorobku artystycznym. Na “Autostradzie do nieba” zgromadzono chóralne aranżacje piosenek Krystyny Prońko, Grażyny Łobaszewskiej, Alicji Majewskiej, Artura Andrusa. Utwory powstały z myślą o wspólnych koncertach z tymi artystami. Przebojów można było posłuchać na żywo podczas koncertu promującego płytę. Chórowi w sobotni wieczór na scenie towarzyszył zespół akompaniujący, złożony z muzyków z Krakowa, Warszawy i Płocka, którzy uczestniczyli również w nagraniach do płyty.

Warto dodać, bo to ogromne wyróżnienie dla chóru, że podczas koncertu Vox Singers uhonorowano medalem Pro Mazovia – najwyższym wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. Robert Majewski odebrał medal z rąk posła Piotra Zgorzelskiego.

Fot. Jacek Łukaszewski.