Podziękowania, gratulacje, odznaczenia. 20-lecie płockiej PWSZ [FOTO]

image_pdfimage_print

Jeszcze do wczoraj była to Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Od uroczystej gali 20-lecia, która odbyła się w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego, płocka uczelnia nosi nazwę Mazowiecka Uczelnia Publiczna. Na uroczystości ogłosił to wicepremier Jarosław Gowin.

Jubileusz był okazją do podziękowań, gratulacji i odznaczeń. Doceniając zasługi uczelni dla Płocka prezydent Andrzej Nowakowski przyznał jubilatce medal Laude Probus. – Gratuluję, życzę kolejnych lat tak dynamicznego rozwoju i liczę na dalszą doskonałą współpracę z miastem – napisał prezydent po uroczystości w poście na Facebooku. – Nie może być inna, skoro odpowiada za nią mój zastępca Roman Siemiątkowski, wiceprezydent Płocka, pierwszy kanclerz PWSZ w Płocku – dodał.

Przez 20 lat płocka uczelnia przeszła niewyobrażalną transformację i rozwój. Na początku “wypuszczała” w świat absolwentów, którzy mogli ukończyć zaledwie pięć specjalności, w tej chwili jest ich kilkanaście. Znacznie zwiększyła się też liczba osób, które wybierają płockie PWSZ na ścieżce swojej kariery naukowej. Podczas jubileuszowej gali wspomniał o tym obecny rektor szkoły profesor Maciej Słodki. – Na początku uczyło się w murach uczelni 162 studentów, dziś studiuje ich 2139 – mówił ze sceny. W tej chwili uczelnia ma na swoich listach dwanaście tysięcy absolwentów.

Fot. DP.