Szykujcie się na otwarcie. Babcia Krysia niebawem zacznie pichcić w płockich garach

image_pdfimage_print

– Będzie smacznie jak u babci – zapewnia zarząd Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS, które już za kilka dni ruszy pełną parą na podbój serc i… żołądków płocczan i mieszkańców powiatu płockiego. Na przyjęcie seniorów pod swój gościnny dach w płockiej restauracji Gary Babci Krysi prawie wszystko gotowe.

Zatem, jeżeli ktoś chce posmakować wyjątkowo smacznych, przygotowanych z najwyższej jakości produktów domowych dań, przyrządzonych przez babcię Krysię, to niech już szykuje się na otwarcie do restauracji Gary Babci Krysi. – Startujemy już w sobotę, 30 marca, punktualnie o godzinie 12:00. A na otwarcie przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek, bonusów, prezentów dla członków Stowarzyszenia AS i naszych gości. Zapraszamy do rodzinnego udziału w tym wydarzeniu – zachęca Stowarzyszenie.

Restauracja „Gary Babci Krysi” w Płocku stanowi część działalności prowadzonej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS w Mławie. Mieści się w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Obrońców Płocka 1920 lokal 20, która powstała przede wszystkim z myślą o seniorach. A dania w niej przygotowywane powstają na bazie naturalnych, zdrowych, świeżych składników według receptury babci Krysi, związanej ze Stowarzyszeniem.

– W naszej restauracji członkowie stowarzyszenia będą jedli obiady w cenie 7 zł. Każdy mieszkaniec powyżej 55 roku życia, który do nas się zgłosi, wypełni deklarację i zostanie członkiem będzie korzystał z tej możliwości. Dla pozostałych osób oferujemy możliwość korzystania z pełnopłatnych doskonałej jakości posiłków w cenie 14 zł oraz imprez komercyjnych. Tę działalność musimy prowadzić, aby się z tego utrzymywać. Doświadczenie z Mławy pokazuje, że środki wypracowane z działalności komercyjnej pozwolą na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem i utrzymaniem lokalu – mówi prezes Stowarzyszenia Na rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS Rafał Chmielewski.

Płocka restauracja wraz z Centrum Aktywnego Seniora, to pierwsza filia po mławskiej siedzibie Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS. Tu seniorzy będący członkami Stowarzyszenia zjedzą obiady w cenie 7 zł. Osoby chcące dołączyć do Stowarzyszenia mogą składać deklaracje w siedzibie Stowarzyszenie przy ulicy Obrońców Płocka 1029 lokal 20, w godzinach od 9.00 do 16.00. Osoby dołączające do Stowarzyszenia muszą wypełnić deklarację ( jednorazowy koszt 15 zł , to opłata za wydanie legitymacji).

Członkowie płacą składkę 10 zł miesięcznie, która upoważnia do korzystania z oferty przygotowanej dla seniorów, w tym obiadów w cenie 7 zł, wyjazdów, czy korzystania z pomocy materialnej np. na zakup leków. W Płocku członkowie Stowarzyszenia będą mogli korzystać również z abonamentu na obiady i dowozu (cena za dowóz 1 zł). Obiady będą wydawane codziennie od godziny 12:00 do 18:00. Po godzinie 18:00 restauracja zmienia swoje menu na wieczorowe. W Płocku będzie także propagowana i realizowana akcja Stowarzyszenia: zawieszone obiady. W przypadku Stowarzyszenia akcja jest finansowana ze sprzedaży internetowej ( na stronie stowarzyszenia). Ale można je będzie także opłacić na miejscu w restauracji.

Stowarzyszenie to miejsce, w którym seniorzy z Płocka i powiatu płockiego będą mogli nie tylko smacznie i tanio zjeść ( z 50 proc. rabatem na obiady), ale również skorzystać z pomocy rzeczowej i finansowej np. na zakup leków czy rehabilitację. Będzie to miejsce wspólnych spotkań seniorów. A okazją do integracji będą także spotkania na wieczorkach literackich, tanecznych odbywających się w siedzibie Stowarzyszenia, czy podczas wspólnych wyjazdów. – Mamy pomysł na organizowanie Festiwalu Smaków, pikników kulinarnych, pokazów. Tych form współpracy z seniorami będzie wiele – przedstawiał plany dotyczące działalności filii Stowarzyszenia w Płocku Rafał Chmielewski, prezes Stowarzyszenia Na rzecz Wspierania Aktywności seniorów AS. Stowarzyszenie będzie także współpracowało z Płockim Centrum Wolontariatu. Co otwiera kolejne możliwości pomocy seniorom.

Więcej szczegółów o otwarciu restauracji, znajdziecie na Facebooku – Otwarcie Płockich Garów Babci Krysi.

Fot. Stowarzyszenie AS.