Rusza nabór na wolne miejsca w przedszkolach

image_pdfimage_print
Nabór na wolne miejsca w przedszkolach miejskich rozpocznie się w poniedziałek 18 marca. Rodzice, którzy ubiegają się o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy lub zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego NABO.

System zostanie uruchomiony 18 marca 2019 roku o godz. 9.00. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć problemy w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w każdym przedszkolu.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica. Formularz “Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2019/20” będzie dostępny do wypełnienia, po zalogowaniu się do systemu informatycznego NABO, na stronie internetowej pod adresem: www.ppo.zjoplock.pl w zakładce Rekrutacje – Przedszkola. Rodzice mają możliwość wyboru trzech przedszkoli wg. preferencji.

Wypełniony i wydrukowany wniosek wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rodzice składają w przedszkolu pierwszego wyboru. W przypadku wyboru Miejskiego Przedszkola nr 6, wniosek należy zanieść do siedziby zastępczej przedszkola: Zespół Szkół nr 1, ul. Piaska 5.
Pełna oferta każdego przedszkola dostępna będzie na stronie internetowej ppo.zjoplock.pl, a także na stronie, poprzez którą prowadzony będzie nabór. Wśród placówek znajduje się również 6 przedszkoli z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi.
Ogólne zasady rekrutacji, harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym, uzupełniającym oraz kryteria brane pod uwagę w tegorocznym postępowaniu rekrutacyjnym są dostępne w zakładce EDUKACJA-NABÓR DO PRZEDSZKOLI. Będą one wywieszone również w każdym przedszkolu.
Źródło i fot: UMP.