Świąteczne tulipany trafiły w ręce pacjentek szpitala. Uśmiech pań – bezcenny [FOTO]

image_pdfimage_print

– Z okazji dzisiejszego święta wszystkim paniom życzę wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, pomyślności, a przede wszystkim miłości i uśmiechu – składał życzenia Piotr Karol Cak, pomysłodawca akcji “Wywołać uśmiech na twarzach kobiet”.

Płynące z serca słowa życzeń, zostały podkreślone kwiatami, którymi obdarowano pacjentki szpitala wojewódzkiego w Płocku. Oprócz inicjatora akcji Piotra Karola Caka – przedstawiciela Stowarzyszenia „GAUDIUM”, kwiaty wręczał Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego, Stanisław Kwiatkowski – dyrektor szpitala wojewódzkiego w Płocku, Tomasz Kominek – dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Płocku, oraz Piotr Bała – aktor płockiego Teatru Dramatycznego.

Szpitalne sale ożywiły się różnobarwnymi tulipanami, co wywołało uśmiech nie tylko na twarzach pacjentek, ale także pacjentów i personelu. Cel akcji został osiągnięty, nie tylko w 100 procentach, ale w 200!

– Życzymy paniom przede wszystkim dużo zdrowia, bo zdrowie jest w życiu najważniejsze – mówił z kolei Adam Struzik. – Równie ważne jest szczęście – podkreślił. – Życzymy też dużo miłości, bo panie twierdzą, że bez miłości nie da się żyć. Także zdrowia, szczęścia i miłości – w imieniu organizatorów życzył pacjentkom i personelowi szpitala marszałek.

Warto dodać, że była to II edycja akcji „Wywołać uśmiech na twarzach kobiet”. Kwiaty dla pań z okazji Święta Kobiet dofinansował Urząd Marszałkowi Województwa Mazowieckiego.

Kasia Ka

Fot. Dziennik Płocki.