Nowe ambulanse dla wojewódzkiej stacji pogotowia w Płocku

image_pdfimage_print

Dodatkowe wsparcie finansowe dla mazowieckich Meditransów trafi do placówek w Warszawie, Ostrołęce, Siedlcach i Płocka! Ponad 11,8 mln zł zostanie przeznaczone na zakup 23 nowych ambulansów na Mazowszu.

– Zdajemy sobie sprawę, że szybka i profesjonalna pomoc to dla wielu pacjentów jedyna szansa na zdrowie i niekiedy życie. Stąd nasza decyzja o przeznaczeniu z budżetu Mazowsza znacznych środków na zakup nowych ambulansów w Wojewódzkich Stacjach Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans na Mazowszu – czytamy w informacji prasowej.

Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Płocku trafi ponad 2,6 mln zł na zakup 5 karetek. Będą to najbardziej zaawansowane ambulanse typu C, które wyposażone są w specjalistyczny sprzęt do ratowania życia pacjentów.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans w Warszawie otrzyma aż 5,8 mln zł dofinansowania dzięki, któremu uda się kupić 11 nowych karetek. Z kolei  Meditrans w Ostrołęce dostanie 2,1 mln zł na zakup 4 ambulansów także typu C.

Natomiast Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego Meditrans w Siedlcach zakupi 3 ambulanse z dofinansowaniem w wysokości 1,2 mln zł. Będą to dwa ambulanse typu S, które używane są w stanach zagrożenia życia oraz jeden oznaczany literą P – wysyłana do wypadków, urazów i zachorowań nie wymagających specjalistycznego sprzętu.

Fot. Pixabay.