Sprzęt medyczny do bezpłatnego wypożyczenia. Pierwsza taka placówka w Płocku [FOTO]

image_pdfimage_print

– Wypożyczalnia sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego to nowa inicjatywa MOPS-u. Będzie służyła osobom chorym i ich bliskim. Dziś, razem z radną Daria Domosławska zaprezentowaliśmy ją dziennikarzom. Od 1 marca wypożyczalnia będzie otwarta dla wszystkich potrzebujących – informuje prezydent Andrzej Nowakowski w poście na Facebooku.

Osoby potrzebujące znajdą wypożyczalnię przy ulicy Kolegialnej 10 w lokalu nr. 10., który pozbawiony jest barier architektonicznych, a tym samym dostępny jest dla osób z niepełnosprawnościami. Ze sprzętu mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Płocka, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności lub zaświadczenie lekarskie o konieczności korzystania z określonego sprzętu. Co bardzo ważne – do końca sierpnia 2020 roku wypożyczenie medycznego sprzętu będzie bezpłatne.

Każdy mieszkaniec Płocka posiadający orzeczenie o niepełnosprawności/stopniu niepełnosprawności bądź zaświadczenie lekarskie wskazujące na konieczność korzystania z określonego sprzętu – ma możliwość BEZPŁATNEGO użyczenia sprzętu medycznego bądź rehabilitacyjnego. Umowa użyczenia będzie zawarta na 3 miesiące, z możliwością przedłużenia okresu korzystania ze sprzętu. Sprzęt rehabilitacyjny i medyczny będzie udostępniany na podstawie wniosku złożonego w siedzibie wypożyczalni. Wniosek może być złożony przez osobę bezpośrednio korzystającą ze sprzętu bądź osobę upoważnioną. Z wnioskodawcą lub osobą upoważnioną będzie podpisana umowa użyczenia.

Jaki sprzęt można wypożyczyć?
– łóżka rehabilitacyjne,
– łóżko do przewozu pacjenta,
– podnośnik wannowy,
– przenośne rampy podjazdowe
– koncentratory tlenu,
– rotory do ćwiczeń oporowych,
– przenośne siedziska transportowe,
– balkoniki i chodziki rehabilitacyjne,
– panele ślizgowe i platformy obrotowe do przesadzania,
– wózki toaletowo-prysznicowe.

Regulamin wypożyczalni, wniosek o użyczenie oraz wykaz sprzętu, jakim dysponuje wypożyczalnia, udostępnione są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku.

Na utworzenie wypożyczalni pozwoliły środki finansowe pozyskane przez Miasto Płock z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. UMP.