Szkolenie z… zabytków, czyli propozycja Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej

image_pdfimage_print

Nie da się nie zauważyć, że wielkimi krokami zbliża się wiosna. Wraz z nią ruszy w naszym mieście sezon turystyczny. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna ma propozycję dla osób, które pracują w branży okołoturystycznej. Organizacja zaplanowała bezpłatne szkolenie.

PLOT zaprasza na nie pracowników restauracji, hoteli, instytucji kultury i wszystkich, którzy mają bezpośredni kontakt z turystą odwiedzającym Płock. Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy pracowników płockiej branży okołoturystycznej dotyczącej obsługi gości z zewnątrz, tzn. udzielania im informacji praktycznych, jak i rekomendowania oraz promowania miejsc wartych odwiedzenia.

Aby Płock zapisał się dobrze w pamięci przyjezdnych, obok wysokiej jakości infrastruktury publicznej, powinni oni także spotkać się z odpowiednią obsługą i pomocą ze strony osób świadczących usługi gastronomiczne, noclegowe czy kulturalne.

Szkolenie jest bezpłatne, a jego uczestnicy w towarzystwie wykwalifikowanych przewodników i pracowników obiektów muzealnych odwiedzą m.in. Muzeum Mazowieckie, Bazylikę Katedralną, LO. im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, Katedrę Mariawicką, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Regionalne Muzeum Poczty, Płocką Galerię Sztuki czy Centrum Informacji Turystycznej w Płocku.

Kartę zgłoszenia należy przesłać do 10 marca. Informacje dostępne są na stronie www.turystykaplock.eu. Szczegółowych informacji udzielą też pracownicy Organizacji pod numerem 24 367 19 44. Po ukończeniu szkolenia, każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie poświadczające o podniesieniu kompetencji.