CBA zatrzymało Jacka Krawca, byłego prezesa PKN Orlen. Spółka wydała oświadczenie

image_pdfimage_print

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś byłego prezesa PKN Orlen Jacka Krawca oraz osoby z byłego kierownictwa giganta naftowego. Zatrzymani prawdopodobnie usłyszą zarzuty o niegospodarność.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że funkcjonariusze CBA zatrzymali trzy osoby powiązane z płocką spółką. Wśród nich jest Jacek Krawiec, który piastował stanowisko prezesa w Orlenie w latach 2008 – 2015.

Dzisiejsze zatrzymania to efekt wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi dotyczącego przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu oraz przestępstw karno-skarbowych.

Postępowanie zostało zainicjowane działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w tym przeprowadzoną w okresie od 17 stycznia do 28 grudnia 2017 roku kontrolą procedur podejmowania i realizacji decyzji dotyczących rozporządzania mieniem, w zakresie umów na wybrane usługi zlecane przez Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję o zastosowaniu wobec nich środków zapobiegawczych” – czytamy na stronie prokuratury krajowej.

Do całej sprawy odniósł się Orlen w oświadczeniu, które cytujemy w całości: “W związku z dzisiejszymi informacjami Prokuratury Regionalnej w Łodzi oraz CBA, informujemy, że PKN ORLEN współpracuje z właściwymi organami w celu całkowitego wyjaśnienia spraw związanych z działalnością byłego prezesa, odwołanego w grudniu 2015 roku . Dążymy do jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji“.